Turizmde tesis yapmazsanız...!

  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, yeni yapılan tesislerle birlikte eskilerin de yenilenmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir gazetecinin Yunanistan’ın Türkiye’ye gidilmemesi konusunda kampanya başlattığını yönündeki sorusuna Bakan Atilla Koç, "Ben böyle bir şey yapacaklarını zannetmiyorum. Bu gibi karşı propagandalar çok dikkatlice yapılır. Bu zekice yapmaları da Yunanlılar becerebilir." cevabını verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Koç, Aydın programının üçüncü gününde Aydın’ın Didim ilçesinde turizm temsilcilerinin sorunlarını dinledi. İlçede yeni yapılan Didim Aqua Park açılışına da katılan Bakan Koç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, turizm hareketinin bir kalkınma hareketi olduğunu temas etti.

Atilla Koç, yeni yapılan yapılanları memnuniyetle karşıladığını söyledi. Koç, bunun yanı sıra daha önce yapılanların yenilenmesi hususunda tüm yatırımcılara tavsiyelerde bulundu. Turizmcilerden yeni tesisler yapmalarını ve eskilerini de yenilemelerini isteyen Bakan Koç, "Turizmde tesis yapamazsanız, yaptığınız tesisleri işletemezseniz, yaptığınız tesisleri yenilemezseniz batarsınız. Bunun acısını komşumuz Yunanistan çekiyor. Gayret başladı, ancak neticesini alamadılar. Bizim de bazı bölgelerimizde yenilenme ihtiyacı çok açıktır.’’ diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious