Türk: Aklınızı başınıza alın yoksa!

Türk: Aklınızı başınıza alın yoksa!.11608
  • Giriş : 17.02.2009 / 19:45:00
  • Güncelleme : 17.02.2009 / 19:13:28

DTP lideri Ahmet Türk, AK Parti'nin son günlerde uyguladığı politikalarla tabanlarını tahrik ettiğini iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk, "AKP aklını başına almalı. Yoksa doğacak bir kaos hükümete de devlete de pahalıya patlayacaktır." tehdidinde bulundu.

Türk, TBMM'de partisinin grup konuşmasını yaparken, AK Parti hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı. Türk, bir buçuk yıldır Meclis'te sürekli barış ve kardeşlik mesajları verdiklerini iddi etti. Buna rağmen, hükümet ve devletin her türlü baskı ve şiddeti uyguladığını öne süren Türk, "Bu şiddetin, altında ne yatıyor acaba?" diye sordu. DTP Genel Başkanı Türk, şöyle konuştu:

"Güvenlik güçleri, DTP'lilerin avına çıkmıştır. Milletvekillerimiz tartaklanıyor, her türlü hakaretlere maruz kalıyor. Bunun altında Başbakanın 'çocuk da olsa, kadın da olsa polis gereğini yapacak' sözü yatıyor. 12 Eylül'de cuntacılar, küçük çocukları asıyordu, AKP ise çocukları zindanlara tıkıyor."

Türk, AK Parti'nin yerel seçim korkusu yaşadığını ileri sürdü. Bunun için bölgede şiddeti artırmaya çalıştığını ifade eden Türk, "Dün AKP'nin makarna ve kömürünü dağıtan valiler, şimdi de insanların meydanlarda miting yapmasını engelliyor. AKP bölgede OHAL yaratarak yeniden bir şiddet ortamına zemin hazırlıyor. AKP aklını başına almalı. Yoksa doğacak bir kaos hükümete de devlete de pahalıya patlayacaktır. AKP, özgürlükleri kısıtlıyor, dilleri yasaklıyor, farklı kimlikleri yok sayıyor." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*