Türk askerine özel dürbün

Türk askerine özel dürbün.15542
  • Giriş : 25.09.2007 / 13:40:00

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terörle mücadelesinde büyük önem taşıyan yeni Termal Silah Dürbünleri ASELSAN tarafından üretilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ASELSAN'dan yapılan açıklamada, ASELSAN'ın TSK'nın termal silah dürbünü ve gece görüş cihazlarını karşılayan ana kaynak durumunda olduğu vurgulanırken, bu çerçevede, TSK'nın ihtiyacı olan 800 adet Yeni Termal Silah Dürbünü Tedariki konusunda Milli Savunma Bakanlığı ve ASELSAN arasında dün, 26 milyon 750 bin YTL tutarında bir sözleşme imzalandığı kaydedildi.

TÜRK ASKERİ İÇİN ÜRETİLDİ

Pasif yapıdaki dürbün, görüş alanındaki nesnelerin yaydığı ısı farklarını dedektörü vasıtasıyla algılayarak gece veya gündüz koşullarında mükemmel bir görüntü sağlıyor.

Toz, duman, sis, pus, ani ışık parlamaları gibi hava ve muhabere alanının tüm olumsuz koşullarından görüntü yoğunlaştırıcılı cihazlar gibi etkilenmiyor.

Yeni Termal Silah Dürbünü'nün üretimi TSK'nın ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmeler yapılarak gerçekleştirildi.

Açıklamada, ''Geleceğin askerinin'' vazgeçilmez teçhizatı olan cihazla, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyacına tam olarak cevap verildiği bildirildi.

HER ÇEŞİT SİLAHLA KULLANILABİLİYOR

TSK envanterindeki değişik silahlara monte edilebilen Termal Silah Dürbünü ile gündüz, gece ve her türlü olumsuz hava koşulunda dahi yüksek çözünürlüğü sayesinde görme, gözetleme ve ateş etme yeteneği artırıldı.

Açıklamada, TSK'nın, günümüz teknolojisinin en son ürünlerinden biri olan Yeni Termal Silah Dürbünü ile yalnızca gelişmiş ülke ordularının kullandığı bir teçhizata sahip olduğu vurgulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious