Türk basını bize ilgi göstermiyor

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Fethi Demircan, 'Türk basını bize ilgi göstermiyor' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'na Kırmızı Masa konuğu olarak katılan Bayan Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fethi Demircan, "Bayan futbolu geçmiş dönemlerde belli bir ivme kazanmasına rağmen, bir takım nedenlerden dolayı lavedildi. Şimdi tekrar kuruldu" dedi.
Bayan Milli Takım'ın kurulmasında en büyük katkının teknik direktörlerden geldiğini belirten Demircan, "Avrupa'da bayan futbolu en üst düzeye gelmiştir. Biz de de genç kızlarımız bu seviyeye gelebilmek için çaba gösteriyorlar. Maçlarını kazanmalarına rağmen Türk basını bize hiç ilgi göstermiyor.

25 Mayıs Perşembe Bahçelievler'de, 27 Mayıs Cumartesi günü Maltepe'de saat 17:00'de Belçika Takımı'yla müsabakalar oynayacağız. Hepinizi bekliyoruz. Türk sporunun bugünkü bulunduğu durumdan kurtulmasının en büyük çarelerinden biri Türk kızlarına verilmesi gereken önem ve imkandır" diye konuştu.

- DUYGU 1. LİGDEKİ BİRÇOK KALECİDEN ÜSTÜN -

"30 Yıldır teknik direktörüm. İddia ediyorum ki Genç Milli Takım Kalecisi Duygu Yılmaz bugün 1. Ligde görev yapan bir çok kaleciden özellikle yan toplarda üstün" diyen Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'na Kırmızı Masa konuğu olarak katılan Bayan Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fethi Demircan , "Yöneticilerimize de seslenmek istiyorum. UEFA aldığı kararlarla profesyonel takımlara bayan takımları kurma zorunluluğu getirdi. Şimdiden hazırlık yapmaları faydalı olur" şeklinde konuştu.

Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'na Kırmızı Masa konuğu olarak katılan U-19 Genç Bayanlar Milli Takım Antrenörü Aysun Boyacı, "Bayanların yapamayacağı şey yoktur. Yeter ki destek verin. Statlardaki şiddeti önleyecek kişiler bayanlardır. O yüzden onlara futbolu sevdirmemiz ve statlara getirmemiz gerekiyor" dedi.

- U-19 GENÇ BAYANLAR MİLLİ TAKIM KAPTANI DUYGU YILMAZ İLGİ GÖSTERİN -

Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'na Kırmızı Masa konuğu olarak katılan U-19 Genç Bayanlar Milli Takım Kaptanı Duygu Yılmaz, "Liglerimiz başladı ama ben gazetelerde hiç göremiyorum. Çok üzülüyorum. Lütfen biraz ilgi gösterin. Bayan futbolunun gelişmesini istiyorum. Almanya'da kasabalarda bile bayan Futbol takımları var. Türkiye'de neden olmasın" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious