Türk bayrağı kurtarma operasyonu

  • Giriş : 27.10.2006 / 00:00:00

Mersin'in Silifke ilçesinde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde değişik yerlere asılan Türk bayraklarından bazıları Göksu Irmağı'na düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bayraklar, itfaiye tarafından yapılan çalışma ile nehirden çıkarıldı. Yaklaşan Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ilçenin değişik yerleri Türk bayraklarıyla donatıldı. Silifke'nin ortasından geçen Göksu Nehri üzerinde bulunan 3 köprüye de bayrak asıldı.

Taş Köprü ve Karayolları Köprüsü'nde bulunan bayraklardan bazıları aşırı fırtına nedeniyle koparak Göksu Irmağı'na düştü. Silifke itfaiyesi tarafından bayrak kurtarma operasyonu düzenlendi. Bazısı ırmak içerisinde suya gömülmüş, bazıları ise ırmakta bulunan çalılıklara asılı kalmış bayrakları kurtarmak için suyun içerisine giren itfaiye eri, zaman zaman düşme tehlikesi geçirdi. Eline aldığı bir kancalı çubuk ile suyun derinliğini kontrol ederek ilerleyen itfaiye eri, zeminin kayalık ve kaygan olması nedeniyle bir ara düşünce elindeki bayrakları suya kaptırmamak için var gücüyle çalıştı.

Bu hareketinden dolayı izleyenler tarafından tebrik edilen itfaiye eri Mustafa Göbekçi, su içerisinde büyük tehlike atlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious