Türk bayrağı satışları üç kat arttı

  • Giriş : 04.05.2007 / 00:00:00

Son dönemde Türk bayrağı satışları üç kat arttı. Ankara ve İstanbul'dan sonra Cumhuriyet mitinglerinin yeni adresi Manisa, Çanakkale ve İzmir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Daha önceki mitinglerin sembolü olan Türk bayrakları için yeni siparişler veriliyor.

Sadece Ege bölgesinde değil, İstanbul'daki bayrak firmaları da İzmir ve Manisa mitingleri için siparişlere yetişmeye çalışıyor.

Günay Bayrak Satış Müdürü Müge Günay, durumu “Son 3 günde 60 bin sipariş aldık. Yetiştirebilmek için çift vardiya yapıyoruz” sözleriyle özetledi.

14 Nisan'da Ankara Tandoğan, 29 Nisan'da İstanbul Çağlayan kırmızıya büründü. Türk bayrakları her iki Cumhuriyet Mitingi’nin de simgesi oldu.

Türkiye'de her yıl ortalama 20 milyon bayrak üretiliyor. Sadece, İstanbul Çağlayan mitinginde tek günde satılan bayrak sayısı yarım milyonu buldu.

Cumhuriyet mitinglerinin üçüncü adresi, 5 Mayıs'ta, Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın seçim bölgesi Manisa olacak. Aynı gün Çanakkale'de de bir miting var. Sonraki durak ise 13 Mayıs'ta İzmir.

Bu çapta bir bayrak satışı en son Cumhuriyet’in 75’inci yıldönümünde olmuştu. Talep, 9 yıl sonra ilk kez yüzde 60 arttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious