Türk Bayrağına Kahramanmaraş da sahip çıktı! Nasıl mı?

Türk Bayrağına Kahramanmaraş da sahip çıktı! Nasıl mı?.21066
  • Giriş : 24.06.2007 / 12:17:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 16:12:03

Son günlerde istismar edilen “Türk Bayrağına” Kahramanmaraş da sahip çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son günlerde istismar edilen “Türk Bayrağına” Kahramanmaraş'ta sahip çıkıldı.

 

Kahramanmaraş’tan yayın yapan bir yerel haber sitesi “Kahramanmaraş’a 30 Ağustos’ta 3 büyük Bayrak” kampanyası başlattı.

 

Yetkililer kampanyaya ilginin fazla olmasını bekliyor.

 

www.haber46.com isimli yerel haber sitesinin başlattığı kampanyada hedef 30 Ağustos’ta 3 büyük bayrağın Kahramanmaraş’ın ayrı üç önemli noktasında göndere çekilmesi.

 

Haber 46 editörü Asım Ziya, Kurtuluş Savaşı’nın simgesi Kahramanmaraş’ta milli birlik ve beraberliği simgeleyen Türk Bayrağının dalgalandırılmasının önemine dikkatleri çekti.

 

Ziya, kampanyaya ilişkin şunları söyledi: “Maraş Kurtuluş Savaşımızın simge isimlerinin başında gelir. Düzenli ordunun daha büyük tehlikeleri bertaraf etmek için batıya kaydığı, bu bölgedeki eli silah tutan gençlerin de orduya katıldığı bir dönemde geriye kalan az sayıdaki Maraşlı’nın düşmana karşı gösterdiği mücadele dillere destan olmuş, bu kahramanlığının ödülünü bağımsızlık, Kahramanlık payesi ve İstiklâl madalyası olarak almıştır.”

 

Kampanyayı düzenleyen sitenin yöneticilerinin ise bir teklifi var. Yöneticiler bayrakların Gaziantep, Adana ve Kayseri girişlerine asılmasını istiyor.

 

Kampanyayı çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş da destekliyor.

 

Kahramanmaraşlı Ünlü Şair Abdurrahim Karakoç’un “Denildi mi bir yerin adına TÜRK beldesi / Gözüm ALBAYRAK arar, kulağım ezan sesi.” mısralarının da kullanıldığı kampanya metninin altına ise çok sayıda destek yorumları geliyor.

 

Yetkililer, kampanya sonuçlanıncaya kadar yayınların kesilmeyeceğinin altını çizdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious