Türk: Bedeli gençlerimiz ödememeli

Türk: Bedeli gençlerimiz ödememeli.11758
  • Giriş : 29.04.2009 / 16:30:00

Türk, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 9 askerin şehit edildiği olaydan ''derin üzüntü'' duyduklarını dile getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk, yaptığı yazılı açıklamada, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde meydana gelen mayın patlaması sonucu 9 askerin yaşamını yitirdiğini ifade ederek, şunlarını kaydetti:

''Öncelikle olaydan derin üzüntü duyuyor, daha hayatlarının baharındayken yaşamlarını yitiren gencecik kardeşlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyoruz.

İnsan hayatını hedef alan hiçbir şiddet eylemini bugüne kadar tasvip etmedik, tasvip etmeyeceğiz. Partimiz, ülkenin sorunlarının diyalog yöntemi ile barışçıl bir şekilde çözülmesi için elinden gelen bütün gayreti göstermeye devam edecektir.

Bu ülkenin sorunlarının bedeli gençlerimize ve çocuklarımıza ödetilmemelidir. Her zamankinden daha fazla demokratik siyaseti öne çıkarma ve siyasete fırsat tanıma sorumluluğu ile karşı karşıyayız. Bu sorumluluk, bütün siyasilerin ortak sorumluluğudur. Artık hiçbir vatandaşımızın çatışmalarda yaşamını yitirmediği, barış içinde bir Türkiye özlemi ile bir kez daha bu acı olaydan duyduğumuz üzüntüyü ifade ederken, bu ölümlerin artık son olmasını diliyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*