Türk berber nihayet Türkiye'ye dönüyor!

Türk berber nihayet Türkiye'ye dönüyor!.15607
  • Giriş : 26.01.2009 / 08:45:00

Suudii Arabistan'da dini değerlere küfrettiği için idamla cezalandırılan, sonra serbest bırakılan Türk dönüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Suudi Arabistan'da "Dini değerlere küfrettiği gerekçesiyle" idam cezasına çarptırılan Türk vatandaşı Sabri Boğday'ın serbest bırakıldığı ve birkaç gün içinde Türkiye'ye döneceği bildirildi.

Sabri Boğday'ın eşi Muazzez Boğday, yaptığı açıklamada, telefonda konuştuğu eşinin, "serbest bırakıldığını, birkaç güne kadar yanlarında olacağını" söylediğini belirtti.

Eşinin serbest bırakılmasında Suudi Arabistan Kralı Abdullah ile görüşen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın payının büyük olduğunu ifade eden Boğday, hasretin sona ereceği günü iple çektiğini söyledi.

Yaklaşık 21 aydır çok büyük sıkıntılar çektiklerini vurgulayan Boğday, "Eşimle telefonda konuştum. Artık bütün yaşadıklarının geride kaldığını, serbest bırakıldığını, birkaç güne kadar yanımızda olacağını söyledi. Sağlık durumu çok iyiymiş. Şu an çok mutluyum. Eşimin eve döneceği günü sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.

Sabri Boğday, berberlik yaptığı Suudi Arabistan'da 21 ay önce iş yeri komşusuyla tartıştığı sırada "Dini değerlere küfrettiği gerekçesiyle"" gerekçesiyle idama mahkum edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*