Türk bilim adamına mükemmeliyet ödülü

Türk bilim adamına mükemmeliyet ödülü.11042
  • Giriş : 16.03.2008 / 09:32:00

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Batu Erman, en iyi araştırmacıları Avrupa araştırma alanına kazandırmak amacıyla verilen 'Marie Curie Mükemmeliyet Ödülü'ne layık bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erman, 5 araştırmacı arasına girerek ödüle layık görülen ilk Türk araştırmacı unvanını kazandı. AB Çerçeve Programı Uluslararası Yeniden Entegrasyon Programı kapsamında Türkiye'ye dönen Erman, 'Molecumer Biological Targeting of T Lymphocyte Signal Transduction and Development' konulu çalışması ile Avrupa'nın bilim elçileri arasına girmeyi başardı.

En iyi araştırmacıları Avrupa araştırma alanına kazandırmak ve Avrupa araştırma alanının görünürlüğünü artırmak amacıyla 2003 yılından bu yana gerçekleştirilen 'Marie Curie Excellence Awards/Marie Curie Mükemmeliyet Ödülü (EXA)', ilk kez bir Türk araştırmacının oldu. Brüksel'de 12 Mart'ta yapılan ödül törenindeki konuşmasında TÜBİTAK bursları ile başlayan girişimlerine Marie Curie programları ile farklı bir boyut kattığını ifade eden Doç. Dr. Erman, ödülünü Avrupa Komisyonu'nun bilim ve araştırmadan sorumlu komiseri Janes Potocnik'ten aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious