Türk birliği Lübnan'a törenle uğurlandı

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Lübnan'daki Birleşmiş Milletler Barış Gücü'ne (UNIFEL) katılacak olan Türk birliği, Akdeniz Bölge Garnizon Komutanlığı'nda düzenlenen törenle uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Veysel Kösele, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Lübnan'da görev yapmasının kabul edilmesi ile birlikte ilk birlik olarak TCG Gaziantep Firkateyni'nin Birleşmiş Milletler deniz görev birliğine katılmak üzere daha önce hareket ettiğini ve görev başladığını belirtti.

Köse, Lübnan'da görev alacak olan İstihkam İnşaat Bölüğü'ne TCG İskenderun (A-1600) ve TCG Serdar (L-402) adlı askeri gemiler ile Lübnan'a intikalinin sağlanacağını kaydeden Kösele, intikal süresince bu gemilere TCG Bafra (F-505) ile TCG Beykoz (F-503) korvetlerinin refakat edeceği ifade etti.

Kösele şöyle konuştu;"Bugünde toplam 95 personel ve 46 araçtan oluşan inşaat istihkam bölüğü ise 2 grup halinde Mersin'e gelmişti. Araçlar İskenderun gemisine yüklenmişti. Bu birlik Beyrut Limanı'na intikal edecek ve Birleşmiş Milletler Lübnan görev komutanlığı emrinde görev yapacak."

Konuşmanın ardından Lübnan'a gidecek birlikler, geçit töreni yaptıktan sonra gemilere bindi. Askerlerin gemilere binmesinin ardından gemiler törene katılan ailelerin alkışları arasında demir aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious