Türk diye ölüme terk ettiler!

  • Giriş : 26.10.2006 / 00:00:00

Avrupa'nın göbeğinde üzerindeki ay-yıldızlı eşofmanla acil servise alınmayan Mesut Erkul adlı Türk, hastane kapısında ölüme terketildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ancak, Erkul hastaneye eşofmanındaki ay-yıldız nedeniyle alınmadı. Bunun üzerine daha sonra yine taksiyle bu kez Barmherzige Bruder Hastanesi'ne giden aile, burada da başka bir şokla karşılaştı.

ÖLÜM GÖZ GÖRE GÖRE GELDİ

Bu kez hastane görevlileri prosedüre acil hastanın ambulansla getirilmesi gerektiğini belirterek taksiyle getirilen Erkul'u kabul etmedi. Erkul hayat mücadelesi verirken ailesinin hastane yetkileri ile tartışmasına polis müdahale etti. Polis, hastanın durumunun acil olduğunu ve hastaneye alınmasını istedi. Ancak durumu ağırlaşan Erkul geçirdiği kalp krizi sonucu acil kapısında can verdi. Mesut Erkul'un cenazesi yapılan otopsinin ardından memleketi Aydın'ın Kuşadası İlçesi'ne getirilerek toprağa verildi.

Yaşadıklarına inanamadığını söyleyen ve hastane yönetimine dava açan acılı eş Nevin Erkul şunları söyledi: 'Eşimi ilk götürdüğümüz hastane kabul etmedi. Eşofmanındaki ay-yıldız yüzünden mi diye sorunca evet dediler. Gittiğimiz ikinci hastanede de 'Gidin ambulansa binip gelin' dediler. Burada görev yapan polisi şahit gösterip her iki hastane yönetimi aleyhine dava açtım.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious