Türk dizilerinde ahlaksız sahne olmamasından şikayetçi!

Türk dizilerinde ahlaksız sahne olmamasından şikayetçi!.11113
  • Giriş : 24.06.2008 / 23:00:00

Yazar Pınar Kür, yabancı dizilere nazaran Türk dizilerinde cinselliğin olmadığını belirtti ve çocukların cinsel gelişimiyle ilgili çarpıcı sözler söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TRT 1'de Prof. Dr. Bengü Semerci'nin sunduğu 'Yaşam Sohbetleri' programına Canan Barlas ile birlikte konuk olan yazar Pınar Kür, çocukların cinselliği öğrenmelerinin önemine değindi.

Kadının bir seks objesi gibi görülmemesi için küçük yaşlardan itibaren ebebeynlerin çocuklarını eğitmeleri gerektiğini belirten Kür, Türk dizilerinde cinsellik yönünde bir eksiklik bulunduğunu da vurguladı.

Kür, "Dizileri çok fazla seyretmiyorum fakat dizilerdeki cinsellik eksikliğini görüyorum. Yabancı dizilerde öpüşme, yatak matak sahneleri var. Bizimkilerde öyle şey yok" diyen Kür, sokaktaki çocukların ettiği küfürlerin de kendisini şoke ettiğini vurguladı.

Çocukların bu küfürleri televizyondan öğrenmediğine vurgu yapan Pınar Kür, "Sokaktaki çocukların nasıl konuştuğunu duysanız, çok büyük şoka uğrarsınız. Ben uğruyorum. Anlamını biliyorlar mı bilmiyorlar mı, bilmiyorum ama bacak kadar çocuklar, inanılmaz küfürler kullanıyorlar. Bunları televizyondan öğrenmiyorlar" diye konuştu.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious