Türk doktorlar, yardım için Java Adası’da gitti

  • Giriş : 05.06.2006 / 00:00:00

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ertan Yülek, Cansuyu Derneği'nden 5 kişilik doktor heyeti ile birlikte yardım için Endonezya'nın Java Adası'na gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yülek, "Ölü sayısı 7 bini geçti. 65 bin ev tamamen yok oldu. 650 insan evsiz kaldı. Enkaz altından hala cesetler çıktığı söyleniyor. Öncü ekip olarak şu anda bol miktarda ilaç götürüyoruz. Doktorlarımız kuracakları çadırda tedavi yapacak. Ben de Java Adası'ndaki halkın ihtiyaçlarını tespit edeceğim. Türkiye'ye döndükten öncelikle ihtiyaçları temin ederek göndereceğiz. Bu konuda yardımsever insanlarımızın duyarlılığını bekliyoruz" dedi.

Endorezyalıların Türk insanını Osmanlı'dan dolayı çok sevdiğini hatırlatan Yülek, "1947 yılına kadar Açe'deki camilerde Osmanlı adına hutbe okunuyordu. Bizleri çok seviyorlar. Mesafe uzak ama gönüller ve kalpler birbirine çok yakın" diye konuştu.

Ertan Yülek, Cansuyu Derneği'nden doktorlar; Mehmet Sılay, Mustafa Artaç, Osman Çavdar, Çetin kalkan ve Faslı Abdullatif Monadi ile birlikte Jakarta'ya hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious