Türk Dünyası için ortak televizyon önerisi

Türk Dünyası için ortak televizyon önerisi.8898
  • Giriş : 07.04.2007 / 00:00:00

RTÜK Başkanı Zahit Akman, Azerbaycan Devlet Teleradyo Şurası ile imzalanan protokolde Tüm Türk Cumhuriyetlerinin ortak bir televizyonununun kurulması çağrısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Radyo Televizyon Üst Kurulu ile Azerbaycan Devlet Teleradyo Şurası arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokolü, çeşitli temaslar için Bakü'de bulunan RTÜK Başkanı Zahid Akman ile Teleradyo Şurası Başkanı Nuşirevan Meherremli, heyetler arasında yapılan görüşme sırasında imzalandı.

Protokol, iki ülke kurumları arasında televizyon yayınları, uluslararası ilişkiler, teknik yardımlaşma, teknolojik gelişmeler, bilişim, eğitim, kadro değişimi gibi çeşitli alanlarda işbirliğini öngörüyor.

Akman, imza töreninden sonra yaptığı konuşmada, "Azerbaycan'ın rehberliğinde Orta Asya cumhuriyetleriyle çok ciddi münasebetler kurup tüm Türk cumhuriyetlerinin ortak bir televizyonunun kurulması faaliyetlerinin başlatılması zamanı gelmiştir" dedi.

Akman, Teleradyo Şurası ile ilişkilerinin daha önceki dönemlerle kıyaslandığında çok daha önemli kademeye geldiğini belirterek, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin herhangi bir diğer iki ülke arasındaki ilişkilerden çok daha farklı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious