Türk Eğitim-Sen'in ayıbı

Türk Eğitim-Sen'in ayıbı.9153
  • Giriş : 19.04.2009 / 17:22:00

Türk Eğitim-Sen Kayseri 2 No'lu Şubesi, Ekim ayında Ermenistan ile Türkiye futbol takımları arasındaki rövanş maçının Kayseri'de oynanmaması için imza kampanyası başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Eğitim- Sen Kayseri 2 No'lu Şubesi, Ermenistan sınır kapısının açılmaması ve Ekim ayında Ermenistan ile Türkiye Futbol takımları arasındaki rövanş maçının Kayseri"de oynanmaması için imza kampanyası başlattı.

Eğitim-Sen 2 No'lu Şubesi Cumhuriyet Meydanı'nda "Kardeşimin Katilini Şehrimde Görmek İstemiyorum. Ermenistan Sınır Kapısı Açılmasın" isimli kampanya için imza toplamaya başladı. Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, 15 gün boyunca topladıkları imzaları TBMM'ye göndereceklerini söyledi. Türkiye'yi idare edenlerin duyarsızlığını Türk Milleti ile paylaşmak için toplandıklarını belirten Öztürk, şöyle dedi:

“Bugün burada Ermeni soysuzlarının Karabağ'ı işgal ettiği andan itibaren dünyanın kör ve sağır kaldığını anlatmak ve bu konuya parmak basmak için toplandık. Aziz Türk Milleti bugün Ermeniler, Azerbaycanlı kardeşlerimizin topraklarının yüzde 20'sini işgal etmiş durumdadır. 1 milyon insan mülteci durumunda yaşarken ve Ermeniler Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını tanımazken Karabağ'da katledilen kardeşlerimizin kanında eli olan sözde Cumhurbaşkanı'nın Kayseri"ye maçı seyretmek için gelmemesi için bugün buradayız. Ermenistan sınırı açılsın ama bir defaya mahsus açılsın. Türkiye'den isteyenler o tarafa gitsinler ve sınır kapansın.”

Kayseri'de sivil toplum örgütlerine seslenen Öztürk, “Dün insan hakları savunuculuğu' adı altında dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan olaylara isyan edenler neredesiniz? Dün Müslüman dünyasına yapılan saldırılarda ayağa kalkanlar bugün neredesiniz? Yoksa Karabağ"dakiler insan mı değil? Yaşayanlar Müslüman mı değil, Türk mü değil?” diye konuştu.

Türk Ocağı Şube Başkanı Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı ise, Türkiye"nin yol ayrımında olduğunu öne sürerken, şöyle dedi:

“Yolun bir tarafından can Azerbaycan, diğer tarafında Türkler'in atası Osmanlı'yı tarihin her döneminde soykırım ile suçlayan Ermenistan var. Kayseri'deki bazı gönüllü kuruluş ve kalem oynatanlara soruyorum neredesiniz? Sizler AB ve ABD"nin ev ödevini yerine getirilmesini isteyen gönüllü kuruluşlar mısınız?”

Kampanyaya katılanlar Cumhuriyet Meydanı'ndaki imza kampanyasına katıldı. Karabağ'da katledilen Azerilerin fotoğraflarının bulunduğu sergi ise dikkat çekti. İmza kampanyasına Yurt-Sav ve Erzurumlular Derneği de destek verdi.

Kayserili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ermenistan ile Türkiye Futbol takımları arasındaki maçı izlemek için Ermenistan"a gitmişti. Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye"deki rövanş maçına da Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan"ı davet etmişti. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise maçın Kayseri"de yapılması için Futbol Federasyonu"na başvurmuştu.

DAHA ÖNCE DE YAPMIŞLARDI

İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı'nın açıklamalarına tepki gösteren Türk Eğitim-Sen Kayseri 2 No'lu Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk Şubat ayı içinde Adolf Hitler'in ruhu için Cumhuriyet Meydanı'nda helva dağıtmıştı. Öztürk aldığı eleştiriler karşısında, 'Hitler rüyama girdi, helva dağıtmamı istedi' diye açıklama yapmıştı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*