Türk eğitimcileri Almanya'da

  • Giriş : 27.02.2006 / 00:00:00

Türkiye'den Milli Eğitim Müdürleri, genel müdür ve okul müdürlerinden oluşan 50 kişilik eğitimci kadrosu Alman Eğitim sitemini daha yakından tanımak için Hannover Wilhelm-Raabe Gymnasium'u ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

V.I.B Linden şubesi Müdürü Fatih Ural ve Okul Müdürü Dr. Schneider'den okul hakkında bilgi aldı. Eğitimcilere okulun eğitim sistemi hakkında bilgi veren Dr. Schneider, okulun laboratuar ve sınıflarını tek tek gezdirerek yaptıkları faaliyetler hakkında geniş bilgi verdi. Türk eğitimcilere eşlik eden son sınıfta okuyan dört Türk öğrenci de misafirlerle yakından ilgilendi.

Dr. Schneider, okul olarak öncelikle hedeflerinin öğrencilerin derslerindeki başarıyı sağlamak olduğunu aktararak, bunun yanı sıra "Öğrencilerimizi topluma kaliteli birer birey olarak yetiştirmek istiyoruz. PISA araştırmalarının sonuçları her ne kadar kötü gözükse de Almanya'daki eğitim sistemi iyi. Biz gelecekten ümitliyiz." dedi. 17 farklı ülkeden 800'ün üzerinde öğrencisi bulunan Wilhelm-Raabe Gymnasium'un yüzde 8'ini yabancı öğrenciler oluşturuyor.

Türk Eğitimciler önceki akşam da V.I.B Eğitim Kurumlarını ziyaret ederek Steintor Şubesi Müdürü Salih Ünsal tarafından verilen tanıtım seminerine katıldı.

Nüans Tur ve Türk Fuar'ın ortaklaşa düzenlediği eğitim gezisine katılan eğitimciler daha sonra 'Eğitim Araç Gereçleri Fuarı'nı gezdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious