Türk Eğitimine yeni paradigma

  • Giriş : 02.11.2006 / 00:00:00

Türk Eğitim Sisteminde Yeni Paradigma Arayışları Sempozyumu yapılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eğitimciler Birliği Sendikası(Eğitim-Bir-Sen) tarafından düzenlenen ve eğitim sistemimizin çağın gereklerine ve günümüz insanının ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak argümanlara sahip olmasına yönelik “Türk Eğitim Sisteminde Yeni Paradigma Arayışları” konulu sempozyum 4–5 Kasım 2006 tarihleri arasında Başkent Öğretmenevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun açış konuşmasıyla başlayacak sempozyumda Kültür Bakanı Atilla Koç’un yanı sıra Milli Eğitim eski Bakanları, TOBB ve MÜSİAD gibi mesleki kuruluşların temsilcileri, siyasi parti genel başkanları ve eğitim bürokratları birer konuşma yapacaklar.

Çoğunluğunu akademisyenlerin oluşturduğu kişiler tarafından sunulacak bildirilerde eğitimde rehberlik ve yönlendirme, okul kademeleri arasında geçişler, eğitimde ölçme ve değerlendirme ve sınav sistemleri, küreselleşme ve AB sürecinde Türk eğitim sistemi, eğitimde örgüt yapısı ve yönetim süreci, eğitimde demokratikleşme ve stratejik bir kurum olarak okul konuları tartışılacak. Bu kapsamda son zamanlarda gündeme oturan okullarda şiddet, ÖSS ve OKS konuları da ele alınarak çözüm önerileri getirilecek.

Kapanışında Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in de konuşma yapacağı sempozyumunda çıkan kararlar sonuç bildirisiyle kamuoyuna duyurulacak. Ayrıca sempozyumda sunulan bilimsel ve uygulanabilir fikir ve öneriler rapor haline getirilerek 13-17 Kasım 2006 tarihleri arasında yapılacak 17. Milli Eğitim Şurası’nda Eğitim-Bir-Sen’in görüşleri olarak sunulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious