Türk Eğitim–Sen'den papaya tepki

  • Giriş : 16.09.2006 / 00:00:00

Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri İsmail Koncuk, Hıristiyan aleminin dini lideri durumundaki Papa 16. Benediktus'un İslam dinine ve onun peygamberi Hazreti Muhammed (SAV) yönelik eleştirilerine sert bir tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Eğitim-Sen'in işyeri temsilcileri için düzenlediği toplantının açılışında konuşan Genel Sekreter İsmail Koncuk, Papa 16. Benediktus'un Almanya'da yaptığı açıklamaya yönelik tepki gösterdi.

Ortadoğu'yu kan gölüne çevirenlerin Hıristiyan alemi olduğuna dikkat çeken Koncuk, "Siz Orta Doğuyu kan gölüne çevireceksiniz, vahşet yaşatacaksınız. Sonra kalkacaksınız İslam aleminin peygamberine dil uzatacaksınız. Peki Musolini, Hitler, Stalin ve Lenin Hıristiyan değilmi? Ya siz insanlık tarihini bilmiyorsunuz ya da dinler tarihini bilmeyecek kadar cahilsiniz. Çünkü sizin açıklamanıza Hıristiyan alemi bile içinden gülüyor. Papa kendini çok komik duruma düşürdü." dedi.

Türk Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Kamil Köse'de Papa'nın Kasım ayında Türkiye'ye yapacağı ziyarette İslam peygamberi hakkında yaptığı açıklamaları yüzüne vuracaklarını ve Türkiye'ye gelmeye bile cesaret edemeyeceğini savundu.

Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri İsmail Koncuk, hükümetle yapılan toplu sözleşme görüşmeleri hakkında da açıklama yaptı.

Hükümetin uzlaşma kurulunun kararlarını uygulamaması halinde AK Partili milletvekillerinin bulunduğu her alanda protesto eylemi yapacaklarını, memurlara yapılan ücret artışındaki haksızlığı yüzlerine vuracaklarını söyledi.

Koncuk, 2007'yi hükümete karşı eylem yılı olarak belirlediklerini savundu. Memurların tamamının örgütlenmemesi halinde siyasi iktidarların memurları ciddiye almamaya devam edeceğini de savunan Koncuk, "Son yaptığımız toplu görüşmelerde bunu çok iyi anladık." dedi.

Türk Eğitim-Sen Adana Nolu Şube Başkanı Kamil Köse'de 18 Eylül pazartesi günü tüm öğretmenlerin yakasına siyah kokart takarak okula geleceğini belirterek, şöyle konuştu: "Yeni eğitim ve öğretim yılına girilen ilk gün, eğitim camiasının sıkıntılarla eğitime başladığını vurgulayacağız."

Bu arada Türk Eğitim-Sen tüm üyelerini genel hayat sigortası ile sigortalatmak için işyeri temsilcilerine bilgi aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious