Türk erkeğinin özel yapısı araştırıldı! İşte sonuçlar

Türk erkeğinin özel yapısı araştırıldı! İşte sonuçlar.10686
  • Giriş : 16.07.2007 / 08:35:00
  • Güncelleme : 16.07.2007 / 01:13:49

Türkiye genelinde 24 ilde, yüz yüze anket yöntemiyle gerçekleştirilen test sonuçlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye genelinde 24 ilde, yüz yüze anket yöntemiyle gerçekleştirilen "Türkiye Erkek Profili" araştırmasının sonuçlarına göre, Türk erkekleri giderek sağlığına, giyimine ve beslenme alışkanlıklarına dikkat eder hale geldi ama eski alışkanlıkları da devam ediyor. Araştırma, Efes Pilsen için TNS Piar tarafından yapıldı.

* GALATASARAY BİRİNCİ: Erkeklerin yüzde 34´ü Galatasaray taraftarı. Galatasaray´ı yüzde 22 ile Fenerbahçe ve yüzde 17 ile Beşiktaş izliyor. Erkeklerin yüzde 20´si fanatik bir taraftar ve hayatın anlamı sadece Futbol.

* FIRSATINI BULAN EŞİNİ ALDATIYOR: Türk erkeğinin dörtte üçü eşini güzel buluyor, gurur duyuyor, aşırı kıskanıyor. Ama fırsatını bulunca aldatanların sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Erkeklerin yüzde 21 eşi ya da sevgilisini aldattığını itiraf ediyor. Ekonomik gücü yeterse birden fazla kadınla evlilik yapılmasında sakınca görmeyenlerin oranı ise 12.5

* ALYANSLA ARALARI HİÇ İYİ DEĞİL: Ortalama 23 yaşında evlenen erkeklerin yüzde 63´ü evlendikten sonra parmağına alyans takmıyor, yüzde 69´u hem resmi, hem de dini nikâh yapmayı tercih ediyor. Araştırma sonuçlarına bakıldığında çiftler arasında kan bağı oranı şehir yaşamında gitgide azalıyor. Çiftlerin yüzde 88´nin arasında kan bağı yok.

* KİTAP OKUMUYORLAR: Günde ortalama 3-4 saat televizyon izleyerek vakit geçiren Türk erkeğinin okuma faaliyetleriyle de arası iyi değil. Okuma yazma bilen erkeklerin yüzde 46´sı hayatlarında hiç kitap satın almazken, yüzde 28´i uzun zamandır kitap almadıklarını ifade ediyor. Okuma yazma bilen erkeklerin yüzde 65´i hiç ya da uzun zamandır kitap okumadığını itiraf ediyor.

KİRLİ SAKALA DEVAM

Yaz aylarında her gün banyo yapan Türk erkeklerinin oranı 2001´de yüzde 28 iken bu oran 2006´da yüzde 33´e yükseldi. Araştırmanın bulgularına göre çoğunlukla kirli sakal gezen Türk erkeklerinin yüzde 53´ü haftada bir ya da iki kez tıraş oluyor. Her gün tıraş olan erkeklerin oranı ise yüzde 11.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious