Türk filmleri beğeniliyor!

Türk filmleri beğeniliyor!.9193
  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Özbekistan Milli Film Ajansı Müdürü Azam İshakov, Türk filmlerinin çok beğenildiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İnsanların bvurma ve kırma gibi gerilim dolu sahnelerin yer aldığı filmlerden bıktığını dile getiren İshakov, toplumun, artık sinemalarda kendinden kareler görmek istediğini söyledi. CİHAN'a açıklamada bulunan, İshakov, batı kaynaklı film rüzgarının kırılması ve kültürlerinin bu akımların etkisinde kalmaması için kendilerinin de alternatif çalışmalar içerisinde olmaları gerektiğini belirtti.

İnsanların, batı filmlerinden ve bu filmlerdeki, hayal ürünü sahnelerden bıktığını kaydeden insanların sinemalarda artık kendi hayatından kesitlerin bulunduğu filmler aradığını söyledi.

Özbek filminin ikinci diriliş dönemini yaşadığına da işaret eden İshakov, hükümetin bu alana ayrı bir önem verdiğini ve halk yararına olacak her film çekimi için kendilerine destek verildiğini belirtti. Bu arada Özbekistan'da 2005 yılında metrajı 120 ve 150 dk arasında değişen 15 ayrı film çekimi yapıldığını ve buna ek olarak 10 dolayınca çizgi ve 60'da belgesel film hazırlandığını belirtildi.

-TÜRK FİLMLERİ BEĞENİLİYOR-

Özbekistan'da Türk Filmleri'nin çok beğenildiğini ve aynı şekilde gösterilmesi halinde Özbek filmlerinin de Türk seyircisi tarafından beğenileceği inancında olduğunu dile getiren İshakov bu konuda Türkiye ile işbirliği içerisinde olmayı arzuladıklarını söyledi.

Bu yolla iki kardeş ülke insanın birbirine daha da yakınlaşıp birbiriyle kaynaşacağını belirten İshakov mayıs ayının sonlarına doğru ise Taşkent'te Türk filmleri günleri etkinliğinin tertipleneceğini haber verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious