Türk fırıncıları dünya 11'incisi oldu

Türk fırıncıları dünya 11'incisi oldu.59607
  • Giriş : 13.04.2008 / 09:54:00

Dünya fırıncılar yarışmasında Türk Fırıncıları Milli Takımı, 11'inci oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fransa'nın başkenti Paris'te 29 Mart-2 Nisan 2008 tarihlerinde yapılan ve finale kalan ülkeler arasında Türk fırıncıları üç ayrı kategoride becerilerini sergileyerek yarıştı.

İlk üç sırayı, Fransa, Tayvan ve İtalya'nın paylaştığı yarışmada, diğer dereceye giren ülkeler ise resmen dün açıklandı. Buna göre, bölgesinde birinci olarak dünya fırıncılar yarışmasına katılmaya hak kazanan Türk Milli Takımı, dünya 11'incisi oldu. 72 ülke arasında yapılan elemelerde finallere Türkiye, Fransa, İtalya, Tayvan, Polonya, Arjantin, İspanya,

İsveç, ABD, Japonya, Hollanda ve Meksika kalmıştı.

Adana'da yerleşik Öz Maya şirketinin sponsorluğu ve koordinatörlüğünde uluslararası düzeydeki yarışmalara katılan Türk Fırıncıları Milli Takımı, geçen yıl da Avrupa ülkeleri fırıncılar yarışmasında da birinciliği kazanmıştı.

Bu arada Türkiye Fırıncılar Federasyon Başkanı Halil İbrahim Balcı da dünya fırıncılar yarışmasına ilk kez katılan Türk fırıncıların dereceye kalmasından dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Balcı, ''Hedefimiz, bu şampiyonada kazandığımız tecrübelerle önümüzdeki yıllarda yapılacak organizasyonlarda daha iyi derece almak'' dedi.

Paris'te yapılan son şampiyonada Türk milli takımın katılımcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü belirten Balcı, ''Bizim için önemli olan bayrağımızın orada dalgalandırmaktı. Bunu da başardık'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious