'Türk forması giymeyin' çağrısı

'Türk forması giymeyin' çağrısı.11459
  • Giriş : 10.10.2008 / 21:43:00
  • Güncelleme : 10.10.2008 / 22:50:09

Blazeviç, yarınki maç öncesinde Boşnak taraftarlara ilginç bir çağrıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Blazeviç, Türkiye'nin ve Avrupa kupalarında başarı kazanan Türk takımlarının zaferlerini kutlamayı alışkanlık haline getiren Bosnalılara, "Türkiye forması giymeyin." diye seslendi.

Türkiye'nin her önemli zaferi sonrası Saraybosna'nın merkez mahallesi Başçarşı'yı adeta Türkiye'deki kutlama alanlarına çeviren, kendi milli takımlarının maçlarına dahi Ay - yıldızlı forma ve kaşkollarla giden Boşnak taraftarlara şok eden uyarı Bosna-Hersek'in Hırvat teknik direktörü Miroslav Blazeviç'ten geldi.

"Türkiye'yle maç yapıyoruz, bizi Bosna'nın renkleriyle destekleyin" diyen Hırvat teknik adam, Ligtv.com.tr'de yer alan habere göre yarın BJK İnönü Stadı'nda oynanacak maça gelmesi beklenen Boşnak taraftarlardan kendi takımlarına destek olmalarını istedi. Blazeviç'in bu çağrısına Boşnak taraftarların nasıl cevap verecekleri merak konusu olurken, Bosna Futbol Kültürü sitesindeki yoruma göre Bosna ulusal takımının ateşli taraftar grubundan yaklaşık 50 kişilik bir grup da maçı izlemek için İstanbul'a gelecek.

"TÜRKİYE KARDEŞİMİZ AMA BİZ KAZANACAĞIZ"

İstanbul'daki maçın onlar için önemli olduğunu, kendilerini ikinci vatanlarına gelmiş gibi hissedeceklerini belirten konuk taraftarlar ise, "Türkiye bizim ikinci evimiz. Dolayısıyla Türkiye-Bosna maçı iki kardeş arasında oynanan bir maç olacak. Ama biz kazanacağız." diyerek maç sonucundan umutlu olduklarını söylediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*