'Türk Futboluna Yapısal Bakış Sempozyomu'

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, sezon boyunca yaşadıkları ekonomik sıkıntılara rağmen bulundukları konum itibariyle kötü bir sezon geçirmediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Takım içerisindeki birliği aile ortamına benzeten Belçikalı teknik adam,"(Bize para ödemiyorsanız biz de artık oynamayacağız) diye davranabilirdik ama biz büyük bir ailenin mensuplarıyız. O yüzden oyuncularımızı oynamaya devam etmeye teşvik ettik. Almanya ve Belçika'da para ödenmemesi halinde futbolcular hala oynarlar mı bilmiyorum. Bizim oyuncularımız oynamaya devam ettiler, hem de iyi oynuyorlar. Bilmiyorum, gelecek sezon da bu sorun devam ederse oyuncular nasıl davranır.'' şeklinde konuştu

Erik Gerets, takımda iki şey yapmayı planladıklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

''Birincisi en iyi oyuncularımızı muhafaza etmek. İkincisi de genç oyunculara değer vermek. Eğer yeni oyuncular almak gerekiyorsa oyuncunun kontratının bitmesini beklersek çok fazla para ödememiz gerekmiyor. Gelecek sezon Galatasaray için oldukça ateşli bir sezon olacak. Bütün mali sorunlar gelecek sezon çözülmüş olmayacak. Bu sene son maça kadar şampiyonluk şansımız devam ediyorsa bu kadar mali probleme rağmen kötü bir sezon yaşamadık diyebiliriz.''


"YABANCI SINIRLAMASI DOĞRU"

Erik Gerets, Futbol Federasyonu'nun yabancı futbolcu sınırlaması konusunda seçtiği yolu da doğru bulduğunu ifade ederek, ''Türk takımının kalbi, yine Türk oyunculardan oluşmalı. Bana göre 6 yabancı yeterli. Bu milli takıma da katkı sağlar'' diye konuştu.


MİLNE: ''6 YABANCI YETERLİ''-

Beşiktaş Özkaynak Düzeni Futbol Direktörü Gordon Milne de 6 yabancı futbolunun Türk futbolu için yeterli olduğunu söyledi.

Milne, Beşiktaş'ta görev yaptığı yıllarda 3 yabancı oynatma hakkı olduğunu hatırlatarak, ''O zaman benim için 3 oyuncu yeterliydi. Önemli olan Beşiktaş'ın çekirdek kadrosunun Türk oyunculardan oluşmasıydı. Sonuçta başarılı olduk ama 20 senede çok şey değişti. Şimdi ise 6 yabancı yeterli'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious