Türk futbolundaki sansasyonel transferler

Türk futbolundaki sansasyonel transferler.10733
  • Giriş : 07.06.2009 / 18:04:00

Üç büyüklerin birbirine attığı transfer çalımlarının en akılda kalanı hiç kuşkusuz 1987-88 sezonunda Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Rıdvan Dilmen için yaşanmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yazar Adnan Uykan kaleme aldı...

Üç büyüklerin birbirine attığı transfer çalımlarının en akılda kalanı hiç kuşkusuz 1987-88 sezonunda Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Rıdvan Dilmen için yaşanmıştı.

Hatırlanacağı gibi o dönem Sarıyer'de oynadığı nefis futbolla transfer döneminin gözdesi olan ünlü futbolcu, Ergun Gürsoy'a söz verip Sarı-Kırmızılı forma ile objektiflere poz vermişti. Ancak ertesi gün Fenerbahçe, macera filmlerini andıran bir şekilde yıldız futbolcuyu kaçırarak resmî imzayı attırmıştı. Sarı-Kırmızılılar ise bu transferin rövanşını yine Ergun Gürsoy ile almıştı. Fenerbahçe, 1988-89'de elde ettiği 103 gollük şampiyonluğu kutladığı sırada golcüsü Hasan Vezir'in Galatasaray'a gitmesiyle şoke olmuştu.

Türk futbolunda bu tarz sansasyonel transferlerin örnekleri yakın zamanda da cereyan etti. Bir dönem Galatasaray'da forma giyen Kolombiyalı kaleci Mondragon için Beşiktaş devreye girmiş ve bonservisini elinde bulunduran Metz'le anlaşmaya varmıştı. Ancak tecrübeli kaleciyi Sarı-Kırmızılılar renklerine bağlamıştı. Yine Denizli- spor'da yıldızı parladıktan sonra Galatasaray formasıyla poz veren Çağdaş Atan, Beşiktaş'la sözleşme imzalamıştı. Şu an Fenerbahçe'de top koşturan Önder Turacı, Galatasaray'la anlaşmasına rağmen son noktayı Sarı-Lacivertliler koymuştu. Geçen sezonun devre arasında ise Yusuf Şimşek Trabzonspor'un kampına katılmasına karşılık Beşiktaş'ta soluğu almıştı

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*