Türk: Gül'ün 72 milyonu kucaklayacağına inanıyoruz!

  • Giriş : 16.08.2007 / 13:33:00

Ahmet Türk: "Kimsenin türbanıyla uğraşmıyoruz, Gül'ün 72 milyonu kucaklayacağına inanıyoruz"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı adayı, Kayseri Milletvekili Abdullah Gül, ''Türkiye'de kardeşlik duygularının pekişmesi, Türkiye'nin yücelmesi, bütün milletimizin mutluluğu ve refahı bizim için önemlidir'' dedi.

Gül, DTP'yi ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, TBMM'de grubu olan siyasi partileri ve sivil toplum örgütlerini ziyaret ettiğini hatırlattı.

DTP'deki ziyaretinde de daha önceki görüşmelerinde olduğu gibi Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde nasıl hareket edeceğini anlattığını belirten Gül, şöyle konuştu:

''Seçilirsem bütün milletimizi kucaklayacağımı, herkese eşit mesafede olacağımı, siyasi kimliğimi sıyırarak bütün milleti temsil edeceğim için herkesle çok yakın bir çalışma içinde olacağımı söyledim. Türkiye'de kardeşlik duygularının pekişmesi, Türkiye'nin yücelmesi, bütün milletimizin mutluluğu ve refahı bizim için önemlidir. Hepimiz, TBMM'de yemin ettik. Anayasa'nın temel ilkeleri demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olduğunu ve bunun temel ilkelerimiz olduğunu, Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü içerisinde cumhurbaşkanın tüm Türk milletini temsil ettiğini ve bu çerçeve içerisinde Türkiye'nin şüphesiz ki bir çok meseleleri vardır, sorunları vardır, bütün bunları kardeşlik duyguları içerisinde ve demokrasinin genişlemesiyle halledilebileceğini konuştuk.

Şüphesiz ki TBMM'nin kararı hepimiz için saygıyla karşılanacaktır. Kendileri de parti organlarında konuşup tüm bunları değerlendireceklerdir. ''

Görüşme yaklaşık 35 dakika sürdü.

Ahmet Türk ise şöyle konuştu: "Önemli bir süreci yaşıyoruz. Bizim beklentilerimiz var, halkımızın beklentileri var. Demokratik bir süreç beklentisi var. Sorunların başında Kürt sorunu var.
Bu sürecin farlılıkları zenginlik gören bir sürece dönüşmesi konusunda beklentimiz var. Sayın Gül bu çerçevede neler yapabileceğini tartıştık. Eğer gerçekten halkın iradesinin yansımasını istiyorsak, biz halkın iradesinin tecellisi için çalışan bir partiyiz. Kimsenin eşiyle türbanıyla uğraşmıyoruz. Biz Cumhurbaşkanı'nın özellikleri üzerine tartışıyoruz.

Sayın Gül, inanıyorum ki 72 milyonu kucaklayacak bir siyaseti öne çıkaracaktır. Bu inançla değerlendireceğiz. Oylamaya katılacağız, rengini görüşmeden sonra açıklayacağız. Biz bu ülkede kanın durmasını istiyoruz. Bu ülkede ötekileştiren bir mantığa karşıyız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious