'Türk Günü Yürüyüşüne' katılım çağrısı

'Türk Günü Yürüyüşüne' katılım çağrısı.25155
  • Giriş : 14.05.2008 / 09:26:00

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Kaya Boztepe, New York'ta yaşayan Türkleri 24 Mayısta yapılacak Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali'ne katılmaya davet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Boztepe New York'taki Türkevi'nde düzenlediği basın toplantısında, Türk Günü Yürüyüşü ve öncesindeki faaliyetler hakkında bilgi verdi ve New York'ta yaşayan Türk toplumu üyelerinin festival ve yürüyüşe katılmalarını istediğini söyledi.

Boztepe ''New York sokaklarını kırmızı-beyaz renkli Türk bayraklarımızla gelincik tarlasına döndürelim'' dedi.

Boztepe bu yılki festivale başta Safiye Soyman, Pınar Aylin ve Tuana folklor grubu olmak üzere birçok sanatçının katılacağını belirterek ''ABD'deki Türk toplumu olarak hem gücümüzü Amerikalılara gösterelim hem de kendi içimizde birlik olalım'' diye konuştu.

Boztepe, Türk Günü Yürüyüşü ve Festivaline başta Devlet Bakanı Mustafa Said Yazıcıoğlu, ABD-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu toplantıları için ABD'de bulunan AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış olmak üzere, diğer AK Parti milletvekillerinin de katılacağını söyledi.

Boztepe, yürüyüşe ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Sharon Anderholm Wiener ve ABD Kongresinden bazı isimlerin katılmasını beklediklerini de bildirdi. Boztepe 23 Mayıs gecesi de ''Türk Günü Balosu''nu düzenleyeceklerini belirterek ''New York'ta tam bir Türk gecesi yaşatmak istiyoruz'' diye konuştu.

Bu yıl 27.si düzenlenecek olan Türk Günü Yürüyüşü 24 Mayıs Cumartesi günü Manhattan'da Madison Caddesi 56. Cadde'de başlayacak ve Türkevi'nin hemen yakınındaki 47. Cadde ile 1. ve 2. caddeler arasındaki Dag Hammorskjold parkında düzenlenecek Türk Festivali ve halk konseri ile sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious