Türk halkı çözüm siyasetinden vazgeçmeyecek

  • Giriş : 01.03.2006 / 00:00:00

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, her yeni günün doğuşunda Kıbrıs sorunuyla uyandıklarını belirterek, ''Bu hepimizin kalp kasında önemli bir arızaya neden olmaktadır

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sayın Cumhurbaşkanımız da böyle bir rahatsızlık geçirdi. Herkes şunu iyi bilsin; Kıbrıs Türk halkı ve Türkiye çözüm siyasetinden asla vazgeçmeyecek. Kıbrıs Rum Kesimi'nin hakimiyetçi anlayışına asla boyun eğmeyeceğiz'' dedi.
KKTC Başbakanı Soyer, Net Holding'in 30. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, holdingin Kıbrıslı Türk yatırımcılarla beraber izolasyon ve enflasyon koşullarının yaşandığı günlerde Kıbrıs Türkleriyle birlikte olduğunu ifade ederek, ''Biz onları kara gün dostu olarak biliyoruz" diye konuştu.

Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğünün, Kıbrıs Türkünün ekonomik ve siyasal olarak izolasyonuna yol açtığını ifade eden Soyer, bunun kendilerine çok zor koşullar yaşattığını ifade etti.

Toplantıya katılmak için geldiği Türkiye'de bu vesileyle de kalp rahatsızlığı geçiren Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ı ziyaret ettiğini aktaran Soyer, her yeni günün doğuşu ve sabahın ilk ışıklarında Kıbrıs sorunuyla uyandıklarını belirterek, ''Bu hepimizin kalp kasında önemli bir arızaya neden olmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız da böyle bir rahatsızlık geçirdi'' dedi.

Siyasal ve toplumsal varlığa dayalı bir eşitlik istediklerini dile getiren Soyer, Türkiye'nin sıcaklığı ve desteğiyle Kıbrıs'taki eşitliği iyi bir noktaya götüreceklerini söyledi. Soyer, konuşmasının sonunda,''Herkes şunu iyi bilsin; Kıbrıs Türk halkı ve Türkiye çözüm siyasetinden asla vazgeçmeyecek. Kıbrıs Rum Kesimi'nin hakimiyetçi anlayışına asla boyun eğmeyeceğiz'' diye konuştu.

Net Holding Yönetim Kurulu Başkanı Besim Tibuk da krizlerin şirketleri sağlıklı hale getirdiğini ve krizlerden ders almak gerektiğini ifade etti. Tibuk, hükümetin dış politikasını çok beğendiğini dile getirerek, "Ama ekonomi politikaları felaket" diye konuştu. Tibuk, ekonomideki olumlu rakamlara bakılmaması gerektiğini savunarak, ''Türkiye'deki çöküntünün tamamı iktidarın beceriksizliğinden kaynaklanıyor. Tekstilciler bu akşam Başbakan ile görüşüyormuş. Peki turizmciler ne yapacak?'' ifadelerini kullandı. Bu yıl turizm için iyi şeyler söyleyemeyeceğini ifade eden Tibuk, turizmcileri ciddi bunalımların beklediğini savundu. Konuşmaların ardından Net Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tibuk, KKTC Başbakanı Soyer'e onur plaketi verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious