Türk insanı Endonezya'da...

  • Giriş : 08.06.2006 / 00:00:00

Endonezya'da Yogyakarta şehrinde yaşanan deprem sonrasında dünyanın değişik yerlerinden yardımlar gelmeye devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Görüşmede Kimse Yok Mu Derneği'ni Dernek Genel Sekreteri Ercan Ülgür temsil etti. Büyükelçi Aydın Evirgen ziyaretten memnunluk duyduğunu belirtti.
Bölgede, insanların acil ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla günlük 2 bin kişiye yemek verdiklerini bunun yanında ilaç, sağlık hizmetleri, battaniye ve çadır yardımı yapan Kimse Yok Mu ekibi yapyıkları faaliyetleri Türkiye Büyükelçisi Aydın Evirgen'e anlattı. Görüşmede bölge halkın acil ihtiyaçları ev, okul ve hastane olarak belirlendi.

Türk halkına ve Kimse Yok Mu Derneği çalışanlarına Genel Sekreter Ercan Ülgür ile selamlarını gönderen Büyükelçi Aydın Evirgen, "Bu yardımların devam etmesi gerekiyor. Yardımlar Endonezya-Türkiye dostluğu adına ve insanlığın gereği olarak yapılmalı" diye konuştu.

Kimse Yok Mu Derneği'nin Açe'de yaptığı yardımlardan dolayı Endonezya insanının gönlünü fethettiğini aktaran Büyükelçi Aydın Evirgen, "Bu yardımların şimdi de yapılması çok güzel. Kimse Yok Mu Derneği faaliyetleri sayesinde Türkiye'nin daha iyi tanıtılması sağlanmış oluyor. Bu duyarlılığından dolayı Türk İnsanı tarihi bir görev yapıyor. Yardımların devam etmesini diliyorum. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum."diye konuştu. Heyetler Yogyakarta'da yapılan yardım hizmetlerin dönem dönem birlikte değerlendirme kararı aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious