Türk-İş 1 Mayıs'ta Kadıköy'de

Türk-İş 1 Mayıs'ta Kadıköy'de.14285
  • Giriş : 28.04.2009 / 15:54:00

Mustafa Kumlu tüm emek ve meslek örgütlerini 1 Mayıs kutlamalarına davet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, işçi ve işveren ve memur konfederasyonları ile tüm emek ve meslek örgütlerini İstanbul Kadıköy Meydanı'nda yapacakları 1 Mayıs kutlamalarına davet etti.

Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, yaptığı yazılı açıklamada, Türk-İş'in, Başkanlar Kurulu'nun aldığı karar gereği, 1 Mayıs kutlamalarına Taksim Meydanı'nın açılması için İstanbul Valiliği'ne başvurduklarını belirterek, İstanbul Valiliğin Türk-İş'in talebini kabul etmediğini bildirdi.

Türk-İş'in 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü, alan tartışmalarının dışına çıkarak kutlama kararında olduğunu ifade eden Kumlu, Taksim talebinin reddedilmesi üzerine, Kadıköy İskele Meydanı için başvuruda bulunduklarını ve taleplerinin Valilik tarafından kabul edildiğini belirtti.
Türk-İş'in, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü, İstanbul'da Kadıköy İskele Meydanı'nda kutlayacağını kaydeden Kumlu, şu çağrıda bulundu:
"Türk-İş, Kadıköy İskele Meydanı kutlamaları öncesinde, konfederasyon yöneticileri, Türk-İş'e bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri, sendikalarımızın şube başkanları ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu büyük bir grupla, Taksim Meydanı'nda olacak, Taksim Cumhuriyet Anıtı ve Kazancı Yokuşu'nda karanfillerle 1 Mayıs şehitlerini anacak ve basın toplantısı düzenleyecektir.

Türk-İş'e bağlı sendikalara üye işçiler ile destek veren emek ve meslek örgütleri, saat 10.00 itibariyle İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi önünde buluşacak, saat 10.30'da Kadıköy İskele Meydanı'na yürüyüş başlayacaktır. Meydanda gerçekleştirilecek kutlamaların başlama saati ise 12.00 olacaktır.

Türk-İş, 1 Mayıs'ı anlamına uygun bir şekilde, coşkuyla ve dayanışma içinde kutlamak istemektedir. Türk-İş, dünya emekçilerinin ekmek, barış, özgürlük mücadelesini dayanışma içinde yükselttikleri 1 Mayıs'ta, ülkemizdeki emekçilere de birlik ve dayanışma çağrısı yapmakta, işçi ve işveren konfederasyonları ile tüm emek ve meslek örgütlerini, Kadıköy'de yapılacak kutlamalara davet etmektedir.
Türk-İş'in bu daveti, işçi ve memur konfederasyonları ile emek ve meslek örgütlerine yazılı olarak da iletilmiştir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*