TÜRK-İŞ 56. yaşını kutluyor

TÜRK-İŞ 56. yaşını kutluyor.12679
  • Giriş : 31.07.2008 / 12:52:00

TÜRK-İŞ kuruluşunun 56. yıldönümünü kutluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 31 Temmuz 1952 tarihinde kurulan Konfederasyonun 56. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. Açıklamada, “İşçi liderlerinin her türlü zorluğu hiçe sayarak büyük bir özveri ile oluşturdukları TÜRK-İŞ Konfederasyonu, yıllar geçtikçe büyümüştür. İşçi hareketinin ilk örgütü, o günlerden bu günlere en büyük örgütlü güç olma onurunu sürdürmüştür” denildi.

TÜRK-İŞ’in, kurulduğu günden bu yana, temsil ettiği kesimin ve emeği ile geçinen herkesin hak ve özgürlüklerini koruma ve geliştirme mücadelesi verdiğinin ifade edildiği açıklamada şöyle denildi: “Tabanında her türlü eğilimi barındıran TÜRK-İŞ, hükümetler ve siyasi partilere karşı bağımsızlığı ilke edinmiş, hükümetlerin çalışanlar lehine attığı her adım desteklenirken, aleyhte tüm adımlara karşı çıkılmıştır. TÜRK-İŞ, bu yaklaşımıyla temsil ettiği kitlenin ve çalışanların umududur.

Toplumsal kamplaşmaların ve siyasi çatışmaların işçilerin ve emeği ile geçinenlerin yararına olmadığını bilen TÜRK-İŞ, kurulduğu günden bu yana kimden gelirse gelsin toplumsal karmaşaya ve kardeş kavgasına zemin hazırlayan her türlü yaklaşıma şiddetle karşı çıkmış, yaratılmak istenen kamplaşmalarda taraf olmamak için azami hassasiyeti göstermiştir."

TÜRK-İŞ'in, siyasetin "sorun yaratma" değil, "sorun çözme sanatı" olduğu gerçeğinden hareketle, siyasetteki "ben yaptım oldu" yaklaşımının ve gergin üslubun ülkeye verdiği zararın her zaman farkında olduğunun vurgulandığı açıklamada şunlar kaydedildi: "56 yıllık geçmişinde, gerilim politikasının, sahibine de bir yarar getirmeyeceği konusunda gerekli uyarıları defalarca yapan TÜRK-İŞ, hükümetlere ‘halkın ihtiyaçlarına cevap veren’ uygulamalar önermiş, bu konuda ısrarlı olmuştur. TÜRK-İŞ, bu yaklaşımıyla ülkemizde huzurun ve güvenin de teminatıdır.

TÜRK-İŞ bundan böyle de daha çok demokrasi, barış, özgürlük, ekmek, iş ve aş için mücadelesine devam edecektir.
Kuruluşumuzun 56’ıncı yılının başta TÜRK-İŞ topluluğu olmak üzere tüm çalışanlara ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımızı sunuyoruz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*