Türk-İş Başkanlar Kurulu 1 Mayıs'ı değerlendirecek

Türk-İş Başkanlar Kurulu 1 Mayıs'ı değerlendirecek.14307
  • Giriş : 17.04.2008 / 10:48:00

Türk-İş Başkanlar Kurulu, çalışma hayatındaki gelişmeler ve 1 Mayıs kutlamalarını değerlendirmek üzere toplanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu ve Genel Sekreter Mustafa Türkel tarafından konfederasyona bağlı sendikalara gönderilen yazıyla, Türk-İş Başkanlar Kurulu, çalışma hayatına ilişkin gündemdeki konuları ele almak üzere 22 Nisan Salı günü saat 10.00'da toplantıya çağrıldı.

Konfederasyon genel merkezindeki toplantıda, çalışma hayatındaki gelişmeler, 2821 sayılı Sendikalar Kanunu ile 2822 sayılı Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Lokavt Kanunu'nda yapılmak istenen değişiklikler ve 1 Mayıs kutlamaları değerlendirilecek.

Toplantıda, ayrıca Başkanlar Kurulu üyelerine, Türk-İş Yönetim Kurulu'nun, TBMM Genel Kurulu'nda görüşmeleri süren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası'nda değişiklik öngören tasarıyla ilgili yürüttüğü çalışmalar ve gelinen nokta hakkında bilgi verilecek.

Başkanlar Kurulu öncesinde de 21 Nisan Pazartesi günü Türk-İş Yönetim Kurulu bir araya gelecek.

Türk-İş Başkanlar Kurulu, 20. Olağan Genel Kurulu'nun ardından ilk toplantısını Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası'nda değişiklik öngören yasa tasarısı gündemiyle 7 Mart 2008'de gerçekleştirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious