Türk-İş gözaltıları eleştirdi

Türk-İş gözaltıları eleştirdi.12679
  • Giriş : 03.07.2008 / 19:29:00
  • Güncelleme : 03.07.2008 / 18:58:19

Türk-İş Yönetim Kurulu'nca yapılan açıklamada, Ergenekon soruşturmasının iddianamesinin uzun zamandır bitirilmediği ifade edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Açıklamada, ''İlgililerin yargı önüne çıkarılamamış olması ve son operasyonda olduğu gibi kamuoyunun yakından tanıdığı gazetecilerin, emekli askerlerin, iş adamlarının nedeni belirtilmeksizin apar topar göz altına alınması kaygı vericidir'' denildi.

Türk-İş Yönetim Kurulu'nca yapılan yazılı açıklamada, ''son günlerde yaşanan siyasi ve hukuki gelişmelerin Türkiye'nin geleceği konusunda ülke bütünlüğünü savunan ve hukukun üstünlüğüne inanan kesimlerde endişe yarattığı'' belirtildi.

''Türkiye, bugün demokrasisinin teminatı olan yargı bağımsızlığını tartışır hale gelmiştir'' denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Sorunların demokrasi içinde çözüleceğine inanan Türk-İş, demokratik rejime yönelik her türlü girişimin karşısındadır ve bu tür girişimlerin şiddetle cezalandırılmasından yanadır. Ancak, Ergenekon adı altında yürütülen hukuk sürecinin, aradan çok uzun bir zaman geçmesine rağmen hala iddianamesinin açıklanmaması, ilgililerin yargı önüne çıkarılamamış olması ve son operasyonda da olduğu gibi kamuoyunun yakından tanıdığı gazetecilerin, emekli askerlerin, iş adamlarının nedeni belirtilmeksizin apar topar göz altına alınması kaygı vericidir.

Beklentimiz, söz konusu operasyonla ilgili iddianamenin ivedilikle açıklanması, ilgililerin yargı önüne çıkarılması, suçlarının kanıtlanması halinde de ağır biçimde cezalandırılmasıdır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious