'Türk işadamları ile yatırıma hazırız'

  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

Rus Başkonsolosu Krivenko: "Türk işadamları ile yatırıma hazırız"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rusya Başkonsolosu Aleksander Krivenko, Türk işadamları ile her türlü yatırıma hazır olduklarını söyledi. Krevnko, "Rusya ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin gelişmesi için bu tür ziyaretler önemli" dedi.

Rusya Başkonsolosu Alesksander Krivenko, bazı temaslarda bulunmak üzere Kocaeli'ye geldi. Kocaeli Valiliği ve Belediye Başkanlığı'nı ziyaret eden Krivenko, Kocaeli Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (KASİAD) konuğu oldu. Davet'e KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalışkan, Dış İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Bünyamin Dal ve dernek üyeleri katıldı.

Başkonsolos Krivenko, 17-18 Eylül'de yapılacak Avrasya İşadamları Formu'nu organize eden Türkiye Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu'nun (TUSKON) referansı ile KASİAD'ı ziyaret ettiğini söyledi. Rusya ve Türkiye arasındaki ticaretinin geliştirmesine çok önem verdiklerini belirten Krivenko, tüm yatırımcıları Rusya'ya davet ettiklerini söyledi. Krivenko şöyle konuştu:

"Rusya da dış müteşebbis yatırımlarını desteklemek için altı ayrı bölge oluşturdu ve bu bölgelerde yatırımcılara kolaylıklar sağlanacak. Karşılıklı olarak en kolay ticaretin yapılabileceği coğrafya da bulunuyoruz ve bunun çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor."

KASİAD Başkanı Çalışkan ise sohbet havasında geçen konuşmada, Türk-Rus dostluğuna değindi. İki ülke arasında karşılıklı ticaretin gelişmesi için dernek olarak ellerinden geleni yapacaklarını belirten Çalışkan, ticaret hacmin artması için bu tür temasların şart olduğunu söyledi. Çalışkan, daha sonra konuk konsolosa çeşitli hediyeler takdim etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious