Türk işçinin katili 17 yaşında öğrenci çıktı

Türk işçinin katili 17 yaşında öğrenci çıktı.10915
  • Giriş : 25.01.2008 / 22:19:00

Rusya'da 10 Ocak'ta öldürülen Türk inşaat işçisini katil zanlısı yakalandı. İnşaat işçisini başına sopa ile vura vura öldüren 17 yaşında ırkçı bir lise öğrencisi çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rusya'nın Sibirya bölgesindeki Novosibirsk kentinde 10 Ocakta öldürülen inşaat işçisi Fatih Mehmet Esen'in katil zanlısının yakalandığı bildirildi.

Rus haber ajansı RİA Novosti, Novosibirsk'teki bir polis yetkilisine dayanarak, katil zanlısının 17 yaşındaki bir lise öğrencisi olduğunu duyurdu.

Polis, 48 yaşındaki inşaat işçisi Esen'in başına vurulan sert bir cisimle öldürüldüğünü açıklamış ve cinayetin ırkçı nefretten kaynaklanmış olabileceğine dikkati çekmişti.

Kentteki bir Türk şirketinin inşaatında çalışan Esen, alışveriş yaptığı marketten çıktıktan sonra sokak ortasında uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.

Novosibirsk polis sözcülerinden Maina Kinjalova da yaptığı açıklamada, katil zanlısının 17 yaşında lise 10. sınıf öğrencisi olduğunu, arkadaşlarıyla dolaşırken karşılaştığı Esen'i, elindeki sopayla başına vurarak öldürdüğünü kaydetti.


Zanlının yakında mahkemeye çıkarılacağını belirten Kinjalova, cinayetin muhtemelen ırkçı nedenlerle işlendiğini, ancak kesin sonucun mahkemede ortaya çıkacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious