Türk-İş'in doğum günü

Türk-İş'in doğum günü.5017
  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

31 Temmuz 1952 yılında kurulan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) bugün 54 yaşında.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk-İş'in 54. yıldönümü nedeniyle Yönetim Kurulu'nun yaptığı yazılı açıklamada, Türk-İş'in yarım asrı geçkin sürede Cumhuriyetin temel niteliklerinin yılmaz savunucusu olduğu belirtilirken, Türk-İş'in Türkiye'nin en büyük emek ocağı olduğu dile getirildi. Türk-İş'in tarihi boyunca işçi hak ve özgürlüklerinin korunması ve geliştirilmesi için mücadele verdiğinin vurgulandığı açıklamada, Türk-İş'in her zaman barıştan, kardeşlikten ve özgürlükten yana olduğu kaydedildi.

Başta Ortadoğu olmak üzere, dünyanın çeşitli bölgelerinde süren savaşların son bulması istenen açıklamada, dünyaya barışın ve kardeşliğin egemen olması istendi.

Açıklamada, Türk-İş'in dışa bağımlı ve çok uluslu tekellerin etkinliğine dayanan, onlara alan yaratarak Türkiye'nin ulusal değerlerenin ortadan kaldırılmasına yol açan politikalara karşı olduğu dile getirildi.

Yapılan açıklamada, "Yönetim Kurulumuz, kuruluş yıldönümümüzün TÜRK-İŞ çatısı altındaki tüm işçilerimize, ülkemizin örgütlü örgütsüz tüm çalışanlarına ve ülkemize daha demokratik, refah içinde ve mutlu bir gelecek getirmesini dilemektedir" ifadelerine yer verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious