Türk-İş'ten işçi ayaklanması mesajı

Türk-İş'ten işçi ayaklanması mesajı.8083
  • Giriş : 26.01.2009 / 16:29:00

Mustafa Özbek'in serbest bırakılmasını isteyen Türk-İş Başkanlar Kurulu, 15 Şubat'ta yapılacak işçi mitingiyle AK Parti'ye mesaj verdi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk-İŞ Başkanlar Kurulu adına konuşma yapan Mustafa Kumlu, Mustafa Özbek'in serbest bırakılmasını istedi. Kumlu'nun gözaltına alınması ile birlikte sendikalara bir çağrı yapıldığını öne süren Kumlu, 15 Şubat'ta İstanbul'da yapılacak işçi eylemine dikkat çekti, mitingin AK Parti hükümetine uyarı niteliğinde olduğunu söyledi.

"ÖZBEK SERBEST BIRAKILSIN"

Kumlu, başkanlar kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi : Türk-İş Başkanlar Kurulu hiçir sendikamızın Ergenekon denilen örgütle ilişkilendirilmesini doğru bulmamaktadır. Türk-İş Başkanlar Kurulu, Ergenekon adı verilen operasyonlar çerçevesinde evi adresi belli insanların şafakta evlerine baskın yapılmasını, kendilerinin ve ailelerinin mağdur edilmesini kınamaktadır. Mustafa Özbek işçi hareketinde büyük emeği olan bir işçi lideridir. Hukukun üstünlüğüne inanan Türk-İş, bağımsız yargının toplum vicdanını tatmin edecel adil kararını bir an önce vermesini beklemekte, bu karar çıkıncaya kadar Sayın Özbek'in tutuksuz yargılanmasını istemektedir.

İŞÇİ MİTİNGİNE DİKKAT

Türk-İş Başkanlar Kurulu, küresel krizin bedelinin çalışanlara ödetilmesi yaklaşlaşımını, hak ve özgürlük ihlallerini protesto için 15 Şubat'ta İstanbul'da DİSK ve KESK ile birlikte yapılacak olan 'İşsizliğe ve yoksulluğa hayır, emek ve demokrasi' mitinginin başta AK Parti Hükümeti ve işverenler olmak üzere ilgili her kesime bir uyarı niteliği taşıdığının altını çizerek, ilgili tüm kesimlerin bu mitinge kulak vermesini istemektedir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*