Türk-İş'ten takdire şayan tavır

Türk-İş'ten takdire şayan tavır.14285
  • Giriş : 20.04.2009 / 15:59:00

Yaklaşan 1 Mayıs öncesi yükselen Taksim gerginliğini yumuşatacak açıklama Türk-İş'ten geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk-İş İstanbul Birinci Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak, diğer sendikalar kadar Taksim Meydanı'nda 1 Mayıs kutlaması yapmak istediklerini ancak bunun gerçekleşmemesi durumunda alternatif alanları da değerlendirdiklerini söyledi.

Türk İş Sendikası İstanbul bölge temsilcileriyle birlikte İstanbul Valiliği'ne Taksim Meydanı'nın 1 Mayıs gösterilerinde kullanılması için izin başvurusunu yapan Büyükkucak ve beraberindekiler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. Büyükkucak, basın mensuplarının kutlamalara ilişkin sorularını cevapladı.

Bu yıl sendikaların 1 Mayıs gösterileri için Taksim Meydanı'nı kullanmak istediklerini, kendilerinin de bu yönde beklentileri olduğunu söyledi.

En az KESK ve DİSK kadar Taksim'de kutlama yapılmasını istediklerini söyleyen Büyükkucak, emniyet müdürlüğünde yetkililerle hangi alanın kullanılacağını ve izin konularını görüşeceklerini söyledi. 1 Mayıs gösterileri için taksim Meydanı'nın bir kereliğine bile olsa işçilere açılması isteğini emniyette de dile getiren Büyükkucak, ancak alternatif alanları da duruma göre değerlendireceklerini dile getirdi.

Zeytinburnu-Kazlıçeşme, Kadıköy ve Çağlayan meydanlarının gösteriler için alternatif alanlar olduğunu söyleyen Büyükkucak, Taksim Meydanı'nın gösterilerde kullanılması için gerekli müracaatı yaptıklarını; ancak bu mekanın kendileri için vazgeçilmez olmadığını dile getirdi.

Büyükkucak, başvuru sonucuna göre çıkacak kararın Türk-İş Yönetim Kurulu'nda değerlendirileceğini ve buna göre hareket edeceklerini belirtti.

Büyükkucak ve beraberindekiler, Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde yetkililerle görüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*