Türk kadın işçi, 'Yılın iş kadını' seçildi

  • Giriş : 09.10.2006 / 00:00:00

Hollanda'da, yılın yabancı iş kadını yarışmasında, Melek Usta (37) adlı Türk kadın işçi, yılın en başarılı yabancı iş kadını seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Amsterdam yakınlarındaki Hoofddorp kasabasında 'Colourful People' adıyla iş yeri bulunan Melek Usta'nın, finale kalan son üç aday arasından sahibi olduğu iş yeri ile kısa sürede gösterdiği büyüme ve profesyonel iş ilişkisiyle sağladığı başarı nedeniyle bu ödüle layık görüldüğü bildirildi.

Hollanda'da Yabancı İş Kadınları Kulübü (ZZVN) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmada, birinci seçilen Melek Usta'ya ödülü, Amsterdam'da düzenlenen törenle Ulaştırma Bakanı Carla Peijs tarafından verildi.

Melek Usta'nın 2000 yılında kurduğu 'Colourful People' adlı iş yeri, başta yüksek eğitimli yabancı kadınlar olmak üzere ülkedeki yüksek eğitimlilere uzmanlık alanlarında iş bulmalarına yardımcı oluyor, danışmanlık, yönlendirme ve meslek içi eğitim hizmetleri düzenliyor.

Melek Usta, aynı zamanda Hollanda'daki Türk akademisyenleri bünyesinde toplayan TANNET (Turks Academisch Netwerk) adlı kurumun başkanlığını da yürütüyor.

Küçük yaşta Hollanda'ya gelen ve yüksek öğrenimini burada tamamlayan Melek Usta, evli ve bir çocuk annesi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious