Türk kafilesi Pekin'de

  • Giriş : 30.07.2008 / 13:49:00

Türkiye adına yarışacak 40'ı sporcu yaklaşık 100 kişiyi 50 kadar Türk çiçekle karşıladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2008 Olimpiyat Oyunları'na katılacak Türk kafilesinin ilk bölümü Çin'in başkenti Pekin'e ulaştı.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay başkanlığındaki, 40'ı sporcu, yaklaşık 100 kişilik kafileyi havaalanında Çin'de yaşayan 50 kadar Türk çiçeklerle karşıladı.

Mehmet Atalay basın mensuplarına ilk izlenimlerini aktarırken, pasaport kontrolünde gecikme olmasından yakındı. Atalay, ''Sporcular yeni gelmeye başladı, umarım önümüzdeki günlerde bu durumu düzeltirler. Olimpiyata bu kadar yatırım yaptıktan sonra bu eksiklikleri de gidermek gerekir'' diye konuştu.

Çin'in olimpiyata çok fazla önem verdiğinin altını çizen Atalay, Çin'in dünyaya dostluk mesajlarını spor vasıtasıyla verebileceğini, çünkü, siyasi konularda Batı dünyasıyla çok ciddi sorunları bulunduğunu belirtti. Atalay, ''Bu, bizi ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren spor. Biz buraya sevgi, dostluk ve barış ortamına katkıda bulunmaya geldik'' dedi.

Atalay, şunları söyledi:

''Dünya sporuna katkıda bulunmaya, yeni yıldızlar kazandırmaya geldik. İnşallah sporcularımızın madalyaları bol olur, inşallah yürekleriyle yarışırlar, Türk halkına layık olurlar ve dünyaya yeni yıldızlar armağan ederler. İz bırakacağız ve Türkiye hakkında konuşturacağız. Çin'e de başarılar diliyoruz, iyi bir organizasyon yapacağına inanıyoruz.''

Atalay, Çinli gazetecilerin sorularını da yanıtlarken, Türkiye'nin Çin'le halterde çekiştiğini hatırlatarak, bu dalda dostça ve hak edenin daha fazla madalya aldığı bir mücadele arzuladığını söyledi.

Oyunlarda Türk takımının hedefinin 5 altın, 5 gümüş ve 5 altın madalya kazanmak ve ülke sıralamasında ilk 20'ye girmek olduğunu belirten Atalay, sporcuların Pekin'de dinlenmek ve eksiklerini gidermek için yeterli zamanı olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*