Türk Kızılayı harekete geçti

Türk Kızılayı harekete geçti.6828
  • Giriş : 08.08.2008 / 22:02:00

Kızılay, Osetya'ya gitmek için hazırlık yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Kızılay'ı, Kafkaslardaki çatışma nedeniyle sınıra yakın bölgelerdeki Kızılay şubeleriyle Türkiye genelindeki Kızılay Tıp Merkezleri'nde olası insani yardım operasyonu için hazırlık başlattı.

Türk Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, tüm şube ve birimlerin teyakkuz durumuna geçirildiği, bölgedeki tüm gelişmelerin Türk Kızılay Afet Operasyon Merkezi Kriz Masası tarafından dikkatle takip edildiği bildirildi.

Açıklamada, Gürcistan'dan da bölgedeki gelişmeler ve acil ihtiyaçlar hakkında bilgi alındığı ifade edilerek, sınıra yakın bölgelerdeki Kızılay şubeleriyle Türkiye genelindeki Kızılay Tıp Merkezleri'nde olası insani yardım operasyonu için hazırlık başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Erzurum'da konuşlanan Kuzeydoğu Anadolu Bölge Afet Müdahale ve Lojistik Merkezinden ilk etapta 100 çadır, 500 battaniye ve bin adet içme suyu yüklü tır'ın yanı sıra bölgedeki şubelerimizinden her türlü tedbiri almak üzere acil insani yardım malzemeleri ve uzman personel sınıra doğru yola çıkarılmaktadır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*