Türk Kızılayı'ndan Telafer'e yardım

Türk Kızılayı'ndan Telafer'e yardım.6828
  • Giriş : 10.07.2009 / 22:21:00

Türk Kızılayı Derneği, Irak'ın kuzeyindeki Türkmen kenti Telafer'e iki bombalı intihar saldırısın ardından insani yardım malzemesi gönderildiğini kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Acil ihtiyaç duyulan 300 koli gıda, 30 çadır ve 157 koli tıbbi malzeme askeri uçakla yola çıktı.

Türk Kızılayı'ndan yapılan açıklamaya göre, intihar saldırıları nedeniyle 34 kişinin hayatını kaybettiği, 60'dan fazla kişinin de yaralandığı Irak'ın kuzeyindeki Telafer'e acil yardım gönderildi. Dışişleri Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı ile koordineli yürütülen insani yardım çalışması kapsamında 300 gıda kolisi, 30 çadır ve 157 koli tıbbi malzeme, askeri bir kargo uçağı ile acil olarak bölgeye gönderildi.

Türk Kızılayı, 1995 yılından bugüne kadar Telafer, Musul ve Kerkük bölgelerine 12 sevkiyat ile çadır, çadır içi malzeme, mutfak seti, battaniye, çeşitli gıda malzemeleri, temizlik ve hijyen malzemeleri gönderdi. Türkmen nüfusun yoğun olarak yaşadığı bu bölgelere ulaştırılan insani yardım malzemesinin toplam değeri 12.9 milyon ABD dolarını bulduğu bildirildi.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, Telafer'e gönderilen yardımla ilgili şunları söyledi: "Türk Kızılayı her coğrafyada olduğu gibi Telafer Bölgesi'ndeki gelişmeleri de yakından takip etmektedir. Kızılay, dün ve bugün olduğu gibi yarın da Türk halkından aldığı güç ile bölge insanının acılarını paylaşmak ve yaralarını sarmak için elinden gelen bütün gayreti sarf edecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*