'Türk liginde çok tekme atıyorlar'

'Türk liginde çok tekme atıyorlar'.11717
  • Giriş : 28.03.2009 / 13:31:00

Fenerbahçe'nin İspanyol futbolcusu Daniel Güiza, ''Türk liginde çok tekme atıyorlar'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İspanya'nın yüksek tirajlı gazetesi El Pais'te bugün yayınlanan röportajda Güiza, Türkiye ve Türk futboluna uyumda halen ciddi anlamda sorun yaşadığını dile getirdi. İspanyol futbolcu, ''Çok tekme atıyorlar ama hakemler oyunu devam ettiriyor. İspanya'da daha fazla Futbol oynanıyor'' derken, ''Stoperler nasıl?'' sorusuna, ''Çok sertler. Özellikle Bursaspor'un stoperleri. Rakibe rahatsızlık veren iki kale gibiler'' cevabını verdi.

Türk ligini ''zor ve çok karışık'' olarak anlatan ve sahaların çok kuru olduğundan şikayetçi olan İspanyol futbolcu, ''Taraftarlar eğer delirirse çok zor. Cep telefonu ve çakmak atabiliyorlar. Elbetteki, üzerimize de geliyor'' dedi.

Türk Milli Takımı'nın orta sahasında önemli futbolcular olmadığını savunan Güiza, Fenerbahçe'den takım arkadaşı Emre Belözoğlu için ise ''klas bir oyuncu'' yorumunda bulundu.

İspanya-Türkiye maçını da değerlendiren Güiza, ''Zor maç olacak. Türkiye çok koşan, mücadele eden, 90 dakika baskı yapan bir takım. 3-0 kaybediyor olsalar da asla havlu atmıyorlar'' ifadelerini kullandı. Maçın Santiago Bernabeu Stadı'nda oynanacak olması nedeniyle ''ortam onları biraz ürpertecek'' iddiasında bulunan İspanyol futbolcu, Türk Milli Takımı'nın defansa çekilip, kontratakla gol arayacağını savundu.

Güiza, Del Bosque ile ilgili yöneltilen bir soruya ise, ''Ondan çok memnunum. Hala benim üzerime oynamaya devam ediyor ve bu da benim sahaya çok daha istekli çıkıp, saldırmamı sağlıyor. Çok mükemmel biri. Basında o kadar çok şey çıktıktan sonra beni milli takıma çağırarak bunu gösterdi'' cevabını verdi.


Öte yandan İstanbul'da her zaman çevirmenle dolaştığını yoksa hiçbir şey anlamadığını, en iyi bildiği kelimenin ''top'' olduğunu dile getiren Güiza, İstanbul trafiğinin ''korkunç'' olduğunu da vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*