Türk milleti şehitlerine yanıyorken TRT ise eğleniyor!

Türk milleti şehitlerine yanıyorken TRT ise eğleniyor!.16613
  • Giriş : 11.10.2007 / 01:35:00

Türkiye şehitlerine yanıyorken TRT, eğlence programına tam gaz devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şırnak´ta 13 Mehmetçik´in şehit olduğu haberi, pazar akşamı Türkiye´yi yasa boğdu. Ardından 2 şehit haberi daha geldi.  Bugün de bir polis. Acı haberin dalga dalga yayıldığı saatlerde, televizyonların durumu ise içler acısıydı. Yayın akışı kesilmedi, eğlence devam etti.  Peki değişen bir şey var mı?

Türkiyem şehit kaynıyor, TRT eğleniyor!

Televizyonların bu vurdumduymazlığı büyük tepki toplamış ve gerek siyasiler ve gerekse vatandaşlar tarafından eleştirilmişti. Ancak görüyoruz ki hiçbir reyting kaygısı olmayan devlet televizyonu TRT bile henüz bu tepkilerden etkilenmemiş. TRT, eğlence programına tam gaz devam ediyor.

"İki renk" adlı müzik-eğlence programında bağrı yanan şehit aileleri hiçe sayılarak müzik ziyafeti sunuluyor insanlara. Peki şehit ailelerinin evinde ne ziyafeti var sizce? TRT´nin eğlenceye ara vermesi için daha kaç şehit verilmesi gerekiyor? Kaç ocağa ateş düşmeli?

Özcan Deniz´in sunduğu programda sanki hiçbir şey olmamış gibi gönüllerince eğleniyorlar... Cahit Sıtkı Tarancı anılıyor, Hümeyra´nın doğum günü unutulmuyor... Ama unutulan bugün Türkiye´nin yüreğini yakan şehitler. Bizim için canlarını veren, kanlarını toprağa akıtan 15  genç...

"Yeter ki umutsuz olmasın aşk" nakaratları arasında umutlarımızı yitiriyoruz... Demek ki ülke insanının yüreğini yangın yerine çeviren bu olaylar bazılarının kalbinde bir kıvılcım bile yakmamış.   Ali Güney yönetimindeki TRT, bu ülke insanının gerçeğine bu kadar mı yabancı?

Haber Odası

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious