Türk modacı Moralıoğlu'na ödül

Türk modacı Moralıoğlu'na ödül .29513
  • Giriş : 08.12.2008 / 22:54:00

İngiliz Moda Kurulu'nun "Fashion Forward" ödülleri açıklandı. Türk asıllı İngiliz modacı Erdem Moralıoğlu, Christopher Kane ve Marios Schwab ile birlikte ödüle layık görüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk baba ve İngiliz annenin çocuğu olarak Kanada"da doğup büyüyen Erdem Moralıoğlu, Toronto"daki Ryerson Üniversitesi"ndeki moda eğitiminin ardından Vivienne Westwood"un yanında stajyer olarak işe başladı.

Dah asonra Diane von Furstenberg'le çalıştı. 2005'te ise kendi markası "Erdem"i piyasaya sundu.

Ardından, İngiltere"deki Royal Academy"de moda üzerine mastır yapan yetekli tasarımcı, 2005"te de önemli bir moda ödülü olan British Fashion Fringe"i kazandı.

"Moda bağımlısı" olarak adlandırılan Moralıoğlu'nun müşterileri arasında Keira Knightley gibi isimler yer alıyor. Henüz 28 yaşındaki genç modacı daha çok feminen çizgileri tercih ediyor.

Erdem, sunduğu koleksiyondaki dikiş ve kalıp ustalığıyla “haute couture” tasarımcılarına benzetiliyor.

Türk berber, Türk yemekleri

Daily Telegraph'a "Kendini İngiliz olduğu kadar Türk de hissettiğini" söyleyen Moralıoğlu saçlarını acelesi olduğu zamanlarda Hackney'deki bir Türk berberinde kestiriyor.

Erkeklerin takı kullanmasına karşı olduğunu da ifade eden Erdem Moralıoğlu'nun gitmeyi en sevdiği restoran da New York'ta Türk yemekleri yapan "Moustache".

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*