Türk öğrenci derneklerinden 2. protesto

  • Giriş : 11.10.2006 / 00:00:00

22 Kasım'da yapılacak genel seçimlerde sözde soykırıma evet demedikleri için aday listelerinden çıkartılan Ayhan Tonca, Osman Elmacı ve Erdinç Şaçan'a karşı takınılan tavrı protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Parti binası önüne bir protesto mektubu bırakan talebe birlikleri, bugün de Den Haag merkez istasyonunda biraraya gelip bu kentteki CDA merkezine yürüyerek aynı şekilde protestolarını sürdürdü. Türk adaylara takınılan tavrın demokrasiye, fikir özgürlüğüne ters düştüğünü belirten Türk öğrenci dernekleri, CDA merkezine de bir pretosto mektubu bıraktılar.

Utrect'te Türkoloji bölümünde eğitim gören Arman Sağ, "Geçtiğimiz hafta PvdA merkezine yürümüştük Bu sefer CDA'ya karşı yürüdük. Protestolarımız sürecek. Bu partilerin yaptıklerı Hollanda'daki fikir özgürlüğüne aykırı. Birlesik Milletler tarafından kabul edilmeyen bir olayı savunmak yasaklandı. Bu Ermeni meselesini soykırım olarak nitelendirmemek bizim en doğal hakkımız. Osman Elmacı, Ayhan Tonca ve Erdinç Saçan'ın listeden atılması Türk toplumuna ve fikir özgürlüğüne hakaret. Bize zamanında Nazilerin Yahudilere yapılanlar mı yapılmak isteniyor. Okullarımızda bizimle alay ediyorlar" dedi.

CDA partisi önündeki gösteride iki tane kukla taşındı. Öğrenciler "Biz kukla olmak istemiyoruz", "Partilerde kuklalara hayır", "Kimse bizlere bu kukla yakıştırmasını yapamaz" şeklinde sloganlar attılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious