Türk okullarından Ecevit'e vefa ziyareti

  • Giriş : 28.05.2006 / 00:00:00

Yurtdışında bulunan Türk okullarına verdiği destekten dolayı Bülent Ecevit'e vefa ziyaretinde bulunan öğrenciler, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'e çiçek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bugün 82 yaşına giren Ecevit'in hastane önünde doğum günü kutlanırken, yurt dışından gelen öğrenciler de partililer arasındaydı. Türk okullarına verdiği destekten dolayı Ecevit'e vefa ziyaretinde bulunan öğrenciler, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'e çiçek verdi. Anlamlı bir günde Türkiye'ye gelerek Ecevit'i ziyaret eden öğrenciler, Sezer'le görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Romanya ve Arnavutluk'taki Türk okullarından gelen öğrenciler, 2000 yılında ülkelerini ziyaret eden Ecevit'i unutmadı. Ecevit'in Türk okullarına büyük destek verdiğini kaydeden öğrenciler, "Eğitim gördüğümüz kurumlara sayın Başbakanımızın büyük desteği oldu. Eleştirileceğini bilmesine rağmen bize destek verdi. Biz de kendisine destek vermek ve vefa borcumuzu ödemek için onu ziyarete geldik. Allah acil şifalar versin" dedi.

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in hastane önünde 82. yaşı partililer tarafından kutlanırken, Arnavutluk ve Romanya'daki Türk kolejlerinden gelen öğrenciler DSP'lilerle birlikte temennide bulundu. DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'e çiçek veren öğrenciler, Ecevit için ziyaretçi defterine geçmiş olsun dileklerini yazdı. DSP'liler de binlerce kilometre uzaktan gelen öğrencileri alkışlayarak teşekkür etti.

Dört öğrencisi ile birlikte gelen Romanya'daki Lumina Eğitim Kurumları'nın Genel Müdürü Ragıp Gökçel, Ecevit'in başbakan olduğu dönemde Bükreş'e geldiğini ve bu ülkedeki okullara büyük destek verdiğini söyledi. Ecevit'in demokrat ve herkese saygılı bir kişi olduğunu kaydeden Gökçel, "Sayın Başbakanımıza geçmiş olsun ziyaretinde bulunmak için geldik. Allah acil şifalar versin." dedi.

Öğrencilerden İyon Yonut, lisede iken Ecevit'in Romanya'ya geldiğini kaydetti. Ecevit'in Türk okullarına destek veren açıklamalarda bulunduğunu hatırlatan Yonut, " Bu açıklamayı duyunca büyük kıvanç duyduk. O dönemde büyük bir saygı besledik. Şimdi onu ziyarete gelerek bu saygımızı gösterdik." diye konuştu.

Adrian Nikolaye ise Türklerin 'Dostlar kötü günde belli olur" sözünden çok etkilendiğini belirterek ziyaretin anlamını özetledi. 25 yaşındaki Mihaita Raducanu da Ecevit'in sağlık durumunu takip ettiklerini ve arkadaşlarıyla birlikte ziyaret etmeye karar verdiklerini ifade etti.

Arnavutluk'taki Mehmet Akif Türk Koleji'nden gelen Ramadan Tipuri de Ecevit'in 2000 yılında ülkelerine gelerek okullardaki eğitime destek verdiğini belirtti. Tipuri, "Arnavutlukta bulunan Mehmet Akif ve Turgut Özal Türk Kolejleri öğrencileri adına Türkiye geldik. Sayın Ecevit'in okulumuza verdiği destekten dolayı kendisine duyduğumuz saygı arttı. Buraya gelmeyi bir vefa borcu saydık. Geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz." eedi.

Öğrencilerden Ana Bulku ise Ecevit'in sağlığına kavuşmasını dileyerek "Bütün Arnavutluk adına geçmiş olsun demek için ziyarete geldik. İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious