Türk okuluna yoğun ilgi

Türk okuluna yoğun ilgi.35741
  • Giriş : 01.02.2009 / 13:31:00

Almanya'nın Köln kentinde iki yıl önce açılan Özel Diyalog Türk Lisesi (Privatgymnasium Dialog), yoğun talep üzerine öğrencilerini sınavla almaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Okul, önümüzdeki eğitim sezonu için öğrenci kayıtlarına başladı. Özel Dialog Lisesine ön kayıt yaptıran öğrenciler için dün eleme sınavı yapıldı. Eleme sınavında başarılı olan öğrencilerin okula kesin kayıt yaptırabilecekleri belirtildi.

Türk-Alman Akademisyenler Birliği Derneği (TDAB) tarafından açılan okulun yöneticisi Seyit Ahmet Tokmak, "Bütün öğrencileri alamamak bizi ve derneğimiz yöneticilerini üzmektedir. Ancak okulumuzun sınıf sayısı ve fiziki şartları ancak bu kadarına elverdiği için yeni 50 öğrenci kayıt yapabileceğiz. Velilerimizin ve öğrencilerimizin yoğun ilgisine çok teşekkür ederiz" dedi.

Önümüzdeki eğitim sezonu için dört Alman öğrencinin de okula kayıt yaptırdığını söyleyen Tokmak, şimdiden Almanlar tarafından da tercih edilen bir okul olduklarını ifade etti. Tokmak, Köln ve çevresinde daha fazla öğrenciye hizmet verebilmek için yeni okul binası projesinin ve yetkili makamlarla bu konuda görüşmelerinin devam ettiğini belirtti.

Özel Dialog Lisesinin başarılarını Alman ve Türk basınından takip ettiğini söyleyen öğrenci velisi Dilaver Bayhan, okulun öğleden sonra ev ödevlerini tamamlama şeklinde tam gün eğitim vermesinin, tercih sebebi olduğunu belirtti.

Okulun sınav sonuçları üç gün içerisinde açıklanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*