'Türk Olimpiyat Takımı' tanıtıldı

'Türk Olimpiyat Takımı' tanıtıldı.15187
  • Giriş : 29.05.2008 / 17:14:00

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Sporda Pazarlama ve Sponsorluk Kongresi’nde, Türkiye’yi 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nda temsil edecek Türk Olimpiyat Takımı tanıtıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şişli Grand Cevahir Otel’de düzenlenen kongreye İstanbul Valisi Muammer Güler, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Kongrede Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil edecek sporcuların bir bölümü anons edilerek sahneye çıktı. Salondakiler sporculara ayağa kalkıp alkışlayarak destek verdi ve “Türkiye, Türkiye” diye tezahüratta bulundular.

2008 Olimpiyatları öncesinde olimpiyat coşkusunu yaşatabilmek için Nebil Özgentürk tarafından hazırlanan “Atina’dan Pekin’e Uzun İnce Bir Yol” isimli olimpiyat belgeselinin özet gala versiyonu da törende gösterildi. Belgeselde eski şampiyonların hikayeleri, son olimpiyat şampiyonu sporcular ve Pekin’de Türkiye’yi temsil edecek sporcularla yapılan röportajlar yer alıyor.

Başbakan Erdoğan; “Sporcularımızın yaşatacağı gurur ölçülemez…”

Belgeselin finalinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve GSGM Mehmet Atalay’ın başarı mesajları da yer aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mesajında, “Bugün artık ülkeler savaş gücüyle değil, barışın renklerini temsil eden kültürle, sanatla, sporla kendilerini yüceltme gayreti içerisindedirler. Bu anlayış Türkiye'nin de sonuna kadar savunduğu bir anlayıştır. Olimpiyat Oyunları'na katılmak bir sporcunun katılabileceği en üst noktadaki müsabakalar zinciridir. Üzerine ay-yıldız işlenmiş forma ile 200’ü aşkın ülkenin sporcuları arasından sıyrılmak ve kürsüye çıkmak herkese nasip olacak bir onur değildir. Sizlerin bizlere yaşattığınız sevinçlerin, hissettirdiğiniz gurur anlarının hiçbir maddi değerle ölçülmesi mümkün değildir. Burada sportif ruh adına ortaya konan her güzellik spor tarihinin sayfaları arasında silinmez yerini muhakkak alacaktır” dedi.

Belgeselin gala versiyonunun gösteriminin ardından İstanbul Valisi Muammer Güler, Turkcell adına Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler’e ve yönetmen Nebil Özgentürk adına temsilcisine plaket verdi. Daha sonra sporcularla sponsorların temsilcileri fotoğraf çektirdi.

Burhan Felek Spor Salonu yenileniyor…

2. Uluslararası Sporda Pazarlama ve Sponsorluk Kongresi’nde, 2009 Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak Burhan Felek Spor Salonu’ndan yeniden inşası için protokol de imzalandı. Gerçekleştirilen protokol gereği İstanbul İl Özel İdare ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Spor Toto Teşkilatı desteğinde Voleybol Federasyonu ortaklaşa spor salonun yeniden inşasını gerçekleştirecek.

İmza töreninde konuşan İstanbul Valisi Muammer Güler, Türk sporu için anlamlı bir günün yaşandığını belirterek, “Sponsorluk çalışmaları gerçekten çok önemli. Olimpiyatlarda madalyaya götürecek yol büyük tesislerden geçiyor. Çok büyük bir tesisi gerçekleştiriyoruz. 30 trilyon lira para yetmezse sonuna kadar harcamaya devam edeceğiz. Spor için her türlü kaynağı vereceğiz” diye konuştu.

Olimpiyatlarda yer alacak sporculara da başarılar dileyen Vali Güler, sporculara açık çek vaat etti. 2004 yılında elde edilen madalyalarda en büyük sponsor olarak büyük ödüller verdiklerini vurgulayan Muammer Güler, “Size açık çek veriyorum. Miktarı belirtmiyorum. Başarılarınızı bekliyorum” dedi.

Başkan Topbaş; “Bu salonda şampiyonluklar bekliyoruz…”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise İstanbul’a güzel bir tesisi kazandırmanın gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, “Çok güzel, uluslararası boyutta bir tesis daha kazanıyoruz. Bunlar adım adım bizi olimpiyatlara hazırlayacak önemli yol haritaları. Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve İl Özel İdaresi olarak adımlarımızı atıyoruz. Bu salonda şampiyonluklar ve madalyalar bekliyoruz. İnşallah bunun gururunu hep birlikte yaşarız. Bu salon aynı zamanda 2014 yılında Dünya Voleybol Şampiyonası'nı aldığımızda ev sahipliği yapacak” şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ise, 2009 Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’nın bir ayağını ve final maçlarını Burhan Felek Spor Salonu’nda yapacaklarını belirterek, şöyle konuştu; “Salonu hızla inşa ederek inşallah 2009 yılına bitireceğiz. İl Özel İdaresi ile birlikte paranın yarısını ödüyoruz. Bu salon aynı zamanda 2014 Dünya Voleybol Şampiyonası’nı aldığımızda yararlı olacak. Burhan Felek Spor Salonu voleybolun merkezi ve kalıcı bir şekilde voleybola hizmet etmeye devam edecek. Destekte bulunan herkese teşekkür ediyorum.”

2009 Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak üzere yeniden inşa edilecek Burhan Felek Spor Salonu 7 bin 500 kişi kapasiteli olacak. 350 kişilik loca tipi kafe ve restoranların olacağı salonda 104 yataklı bir kamp merkezi, kondisyon salonu ve 400'ü kapalı 450 araçlık kapalı otopark yer alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious