Türk polisi çok gelişti

  • Giriş : 24.05.2006 / 00:00:00

İspanyol uzman; 'Türk polisi çok gelişti' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa Polis Koleji'nde polisin sorumluluk, verimlilik ve etkinliğinin güçlendirilmesi projesi kapsamında düzenlenen "Polisiye uygulamalarda insan haklarına duyarlılık" konulu seminere konuşmacı olarak katılan İspanyol uzman, Türk polisinin son yıllarda çok önemli gelişim kaydettiğini söyledi.
Emniyet Genel Müdürlüğü ve İspanyol Polis Teşkilatı arasında 10 ilde ortak yürütülen "Türk Polis Teşkilatı'nın sorumluluk, verimlilik ve etkinliğinin güçlendirilmesi" projesi kapsamında Bursa Polisi tarafından "Polisiye uygulamalarda insan haklarına duyarlılık" konulu seminer düzenlendi. Terörle Mücadele ve Harekat Dairesi Başkanlığı'nın organize ettiği seminer, Polis Koleji Müdürlüğü Eğitim Salonu'nda gerçekleştirilirken, konuşmacı olarak İspanyol Uzman Manual Hernandez Nunez katıldı. İspanyol Polisi'nin insan hakları konusundaki uygulamaları hakkında bilgiler veren Manuel Hernandez Nunez, Türk Polis Teşkilatı'nın son yıllardaki gelişimine de övgüler yağdırdı.

Halkın desteğini alarak görev anlayışını sürdüren polis teşkilatının başarılı ve güvenilir olacağını söyleyen Nunez, "İnsan haklarına duyarlılık, birçok alanda gösterilmesi gereken en önemli unsurdur. Türk Polisi bu yönde önemli gelişme sağladı. Gözaltına alınan bir kişiye bile güven duyulması, karşılıklı güveni sağlar. Bu da ortaya çıkabilecek sıkıntıların yaşanmasını önleyecektir. Bursa'da polisin halk desteği ile çalıştığını biliyoruz. Bunlar polis teşkilatının halkına duyduğu güveni gösterir. Etik değerlere önem veren bir teşkilata her zaman güven duyulur" diye konuştu.

Emniyet Müdürü Tahsin Demir'in yanı sıra, emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri, polis merkezi amirleri, polis koleji müdürlüğü personeli, insan hakları kurulu üyeleri, Uludağ Üniversitesi öğretim görevlileri, baro temsilcileri, meslek odaları temsilcileri, muhtarlar ve sivil toplum örgüt temsilcilerinin katıldığı seminer yaklaşık 3 saat sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious